Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 вересня, 02:33:46

Аграрії області наполовину виконали цьогорічний план посіву озимих колосових культур

30.09.2022   21:23Агенцiя

На Чернігівщині продовжується посів озимини. Станом на 26 вересня сільгосппідприємства засіяли 66,6 тис. га (або 50,7% до прогнозу) озимими колосовими культурами.

Зокрема 57 тис. га — пшеницею, 7,4 тис. га — житом та 2,2 тис. га — ячменем.

Загальний прогноз дещо нижчий тогорічного показника — 131,4 тис. га (-51,1 тис. га або 28%), з них 120,5 тис. га — пшениці, 8 тис. га — жита та 2,9 тис. га — ячменю.

Крім того, виконано план посіву озимого ріпаку — 29,3 тис. га.

Не зважаючи на несприятливі погодні умови, аграрії області продовжують збирати пізні сільськогосподарські культури — гречку, просо, соняшник та сою.

Станом на 29 вересня зернові та зернобобові культури обмолочено на понад 233 тис. га (або 36,4% до прогнозованих обсягів). Це на 67,3 тис. га менше порівняно з відповідним періодом 2021 року. Намолочено майже 955 тис. тонн зерна при середньому рівні урожайності 40,9 ц/га.

Зокрема з 4,5 тис. га (53,6% до прогнозованих обсягів) зібрали 9,2 тис. тонн гречки. Рівень урожайності – 20,4 ц/га.

Також намолочено 7,8 тис. тонн проса з площі 3,7 тис. га (75,5% прогнозу) за рівня урожайності 21,1 ц/га.

Крім того, соняшник зібрали з 6,6 тис. га (2,3% прогнозу) — 14,2 тис. тонн (рівень урожайності складає 21,5 ц/га). Майже стільки ж — 14,4 тис. тонн за урожайності 21,2 ц/га — намолотили сої з 6,8 тис. га (10,2% до прогнозу).

Ріпаку зібрано з площі 38,6 тис. га — це на 4,2 тис. га більше, ніж торік. За урожайності 28,9 ц/га (+2,7 ц/га до минулого року) намолочено 111,4 тис. тонн (+21,2 тис. тонн до минулого року).

За сприятливої погоди, найближчим часом сільгосппідприємства розпочнуть масове збирання врожаю пізніх культур.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації.


Останні новини Чернігівщини

Успіхи чернігівських біатлоністів на чемпіонаті України! 16:54

У Львівській області завершився чемпіонат України з літнього біатлону серед юнаків та дівчат.

Чернігівські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищив допустиму межу майже у 15 разів

Чернігівські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищив допустиму межу майже у 15 разів 16:52

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 41-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,05 проміле). На правопорушника складено адміністративні матеріали.

 Директор підприємства підозрюється у самовільному зайнятті земель історико-культурного призначення

Директор підприємства підозрюється у самовільному зайнятті земель історико-культурного призначення 16:51

За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору сільськогосподарського підприємства у самовільному зайнятті земельної ділянки земель історико-культурного призначення, вчиненому повторно (ч. 2 ст. 197-1 КК України).

Швейцарська підтримка допомогла відновити гімназію №13 і створити сучасний освітній простір 16:44

1 вересня у Чернігові відновила роботу гімназія №13, яка зазнала пошкоджень під час бойових дій у 2022 році.

У серпні в Чернігові народилося 169 малюків

У серпні в Чернігові народилося 169 малюків 16:38

Упродовж серпня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради на світ з’явилося 169 немовлят.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини