Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 січня, 19:40:34

Десять років проведе у в’язниці російський танкіст, який розстріляв багатоповерхівку у Чернігові

09.08.2022   09:39Агенцiя

Таке рішення прийняв Деснянський районний суд Чернігова. Старшого сержанта зс рф Михайла Кулікова визнано винним за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) та засуджено до 10 років позбавлення волі.

В основу обвинувального акту покладено доказову базу, зібрану слідчими СБУ.

Встановлено, що російський танкіст 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади зс рф 24 лютого у складі свого військового підрозділу перетнув державний кордон України зі сторони Білорусі. Просуваючись у напрямку Чернігівщини, його танк обстрілював населені пункти.

Зокрема зафіксовано, що 26 лютого 2022 року, виконуючи наказ командира, сержант вистрілив у 11-поверховий житловий будинок обласного центру, що не є військовою ціллю, а навпаки заселений виключно цивільними особами.

У результаті прямого влучання осколково-фугасного танкового снаряду калібру 125 мм зруйновано декілька квартир.

Невдовзі після цього «влучного попадання» вояки ЗСУ підбили ворожий танк, а його екіпаж потрапив у полон.

Наразі сержанта Михайло Куліков відбуватиме справедливе покарання.

СБУ й надалі фіксуватиме злочини, які чинять окупаційні війська рф  в Україні для притягнення до відповідальності усіх вояків рф, які вчинили злочини проти цивільних осіб.
Документування та досудове розслідування злочинної діяльності російського військовослужбовця здійснювали співробітники Управління СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Довідка: внаслідок російської агресії на Чернігівщині зруйновано або пошкоджено понад 7 тисяч будівель та споруд. З них:
▪️ більше  1 тис. багатоповерхових  житлових будинків;
▪️ майже 5.5  тис. приватних будівель;
▪️ 216 закладів освіти;
▪️ 74 заклади охорони здоров’я;
▪️ 45 закладів культури;
▪️ 183 об’єкти життєзабезпечення.

Служба безпеки України

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини