Артилерія та мінометні міни: волинські сапери розповіли про розмінування Чернігівщини
Упродовж майже двох місяців волинські піротехніки виконували завдання з розмінування Чернігівської області, де велися активні бойові дії.
Усього обстежили понад 70 гектарів території, – розповів Суспільному начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС Волині Віталій Галаша.
За період відрядження Віталій Галаша та його четверо колег-саперів з Волині за 55 днів виявили та знешкодили понад 1 600 вибухонебезпечних предметів. "Це починаючи від банальних набоїв і закінчуючи ракетами", – говорить фахівець.
Серед знайдених боєприпасів 10 % були придатні для подальшого використання, тож їх одразу передали українським військовим, – розповів Віталій Галаша. Говорить: основним завданням піротехніків було обстеження домогосподарств, доріг, систем комунікацій, потому – обстежували поля, адміністративні будівлі.
"Знаходили найбільше – це артилерія і мінометні міни. Також гранати, боєприпаси до стрілецької зброї, ручні гранати і все що до артилерії. Менше було боєприпасів до зенітно-ракетних комплексів. Дуже багато підірваних автомобілів з боєкомплектами, які порозліталися. Масштаб і кількість боєприпасів вражає", – зазначив піротехнік.
За день обстежували 15-20 домогосподарств, – каже начальник групи піротехнічних робіт. Додає: траплялися випадки, коли російські військові спеціально мінували домівки місцевих жителів.
"Лишали в шафках серед посуду, це такі як сервізи старенькі. Бувало, що просто на дверцятах чіпляли. Ти дверцята відчиняєш, воно випадає – детонує. Чув від колег з Києва, що залишали в іграшках. Ну, в мене такого Слава Богу не було", – каже сапер.
Останні новини Чернігівщини
Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47
24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.
Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36
Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03
Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.