Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 12:11:51

Пологи, хірургія, гострі інсульти: під час війни Новгород-Сіверська лікарня отримала нові пакети

28.04.2022   17:57Агенцiя

Додатково мільйон має отримати Новгород-Сіверська лікарня — Національна Служба здоров’я України (НСЗУ, — ред.) підписала з нею першого квітня нові пакети на пологи, лікування гострих інсультів та хірургічні втручання одного дня. Завдяки цьому суму за договором перерахували.

Ще на початку року в НСЗУ відмовляли лікарні у підписанні цих пакетів через недостатню кількість пацієнтів. Однак, під час активних бойових дій на Чернігівщині ця лікарня стала єдиною, де жителі громади та біженці, які приїхали за цей час до громади, могли отримати медичну допомогу.

Під час активних бойових дій на Чернігівщині Новгород-Сіверський район опинився відрізаним від інших регіонів, але тут було відносно спокійно.

Тому, сюди стали їхати жінки з Чернігова та інших громад, каже лікарка-неонатолог Тетяна Ірха.

    “До нас вимушено приїхали, які мали б народжувати у Чернігові та були на обліку в жіночій консультації. Крім того почали більше їхати жінок з Семенівки, Семенівського колишнього району — і кількість пологів збільшилася”.

Одну дитину за цей час довелось виходжувати під апаратом штучної вентиляції легень місяць, поки з’явилася можливість переправити її до Охматдиту. Обладнання привозили з окупованого Чернігова в розпал бойових дій волонтери.

    “Це наше озброєння в нинішній час – апарат ШВЛ для новонароджених дітей. Можна сказати під свистом куль він нам дістався”, — розповідає лікарка.

Якщо за весь минулий рік в міській лікарні народилось двадцять п’ять малюків, то вже за перший квартал цього року тут прийняли тридцять двоє пологів, з них двадцять – у воєнний час.

Пологове відділення лікарні до першого квітня функціонувало без підписаного пакету з НСЗУ, а це означало, що лікарня не доотримувала кошти за пологи. З початку квітня Служба здоров’я підписала з лікарнею пакет на пологи, а також ще два пакети: на хірургічні втручання одного дня та на лікування гострих інсультів.

    “Ми подавали з нового року на три нових пакети. Вони були на розгляді січень, лютий і березень, а з 1 квітня їх нам підписали”, — каже медична директорка Новгород-Сіверської міської лікарні Раїса Дмитрієва.

Хворих з інсультами до війни доправляли в Менську лікарню. Деякі пацієнти відмовлялися кудись їхати та залишалися на лікування в Новгороді-Сіверському, однак їх лікували без підписаних пакетів, що впливало на фінансування лікарні.

Для встановлення точного діагнозу в лікарні працює комп’ютерний томограф. Відділення забезпечене всім для надання допомоги хворим з гострими інсультами.

За перший квартал цього року за такою допомогою звернулись понад два десятки пацієнтів.

    “Всі ці пакети дуже актуальні, ті, що нам підписали. Особливо в нинішній ситуації, тому що ми залишились відрізані від тих лікувальних установ, куди раніше могли звернутись хворі, або їх могла швидка транспортувати”, — каже медична директорка Новгород-Сіверської міської лікарні Раїса Дмитрієва.

Всі три додаткові пакети зі Службою здоров’я підписані до кінця року. Пакети діятимуть, якщо лікарня виконуватиме норми за кількістю пацієнтів.

    “Коли протягом трьох місяців поспіль заклад надає 38 послуг по пологах, можемо укладати договір з закладом. А також, якщо заклад виконує вимоги по інсультах – 50 інсультів, то ми надаємо пакет інсультний. Новгород-Сіверська міська лікарня змогли виконати ці вимоги і отримала додаткові пакети”, — коментує директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Завдяки цим трьом пакетам лікарня додатково отримає трохи більше мільйону гривень.

    “Була сума договору по Новгород-Сіверській лікарні до перерахунку 66 мільйонів 14 тисяч, після перерахунку – 67 мільйонів 19 тисяч. Плюс мільйон там з невеличким хвостиком отримала лікарня”.

Але якщо умова за кількістю пацієнтів не буде виконана, лікарня знову грошей за ці пакети не отримає. Підрахунки робитимуть в кінці кожного кварталу.

Суспільне Чернігів

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові повідомляють про замінування медзакладів 10:16

У Чернігові надійшли повідомлення про замінування медичних закладів.

Рятувальники Чернігівщини щоденно нагадують громадянам правила безпеки життєдіяльності

Рятувальники Чернігівщини щоденно нагадують громадянам правила безпеки життєдіяльності 10:04

Мінна безпека, правила поводження під час перебування в екосистемах - основні теми бесід, які проводять співробітники районних підрозділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області під час рейдових відпрацювань на території населених пунктів Чернігівщини

Кого шукають роботодавці Чернігівської області?

Кого шукають роботодавці Чернігівської області? 10:02

Не секрет, що через воєнну агресію вакансій на Чернігівщині поменшало. Проте бізнес поступово оживає і заявляє про потребу в кадрах. Тож на кого є попит у роботодавців вже сьогодні?

У Прилуцькому районі діти відсвяткували день народження по-дорослому: один з гостей потрапив до лікарні

У Прилуцькому районі діти відсвяткували день народження по-дорослому: один з гостей потрапив до лікарні 09:50

Останнім часом збільшилася кількість отруєнь молодих людей алкогольними напоями.

«Єврейська громада в історії Чернігова» - з інформацією на цю тему жителі та гості міста познайомилися під час екскурсії

«Єврейська громада в історії Чернігова» - з інформацією на цю тему жителі та гості міста познайомилися під час екскурсії 09:43

За яких обставин у Чернігові утворилася єврейська громада? Який відсоток населення вони складали в ХІХ ст. та в яких сферах були задіяні? Які будівлі нашого обласного центру з’явилися завдяки євреям? Де розташовувалися місцеві синагоги раніше, а де нині? Який внесок зробили місцеві євреї в економіку, освіту, культуру Чернігова?