Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 05:56:54

Чернігівщина — край партизанської слави: як спрацював рух спротиву під час російсько-української війни

18.04.2022   23:59Агенцiя

36 одиниць техніки, один понтонний міст — знищені, ще 5 одиниць техніки захоплені та передані ЗСУ: це результат роботи партизанів у Новгород-Сіверській та Корюківській громадах за час активних бойових дій на Чернігівщині у лютому-березні цього року.


Фактично формування сил спротиву та загонів територіальної оборони в області почалися незадовго до початку повномасштабного вторгнення росії.

Закон «Про основи національного спротиву» введений в дію з 1 січня 2022 року (прийнятий ВРУ 16 липня 2021 року). Однак, як показала практика, українці мають високий рівень патріотизму та готові боронити свою землю: у перші дні широкої війни до військкоматів Чернігівщини з’явилося в рази більше військовозобов’язаних, ніж цього потребували на той час. Ті, хто з об’єктивних причин не змогли з’явитися до місця збору, по факту стали основою партизанського руху у громадах.

" Так сталося, що ворог досить швидко зайшов на територію Чернігівщини та відрізав чимало громад. Таким чином не всі встигли суто фізично дістатися до місця збору мобілізованих. Однак, ці хлопці почали діяти в тих умовах, у яких опинилися», — пояснює голова Корюківської РВА, а також координатор руху спротиву в області, Іван Ващенко. — Так, чимало партизанів мають бойовий досвід на сході нашої держави. Та у цій справі не стільки важливий бойовий досвід, як «сталеві яйця». Для того, щоб палити техніку ворога під його ж носом, треба мати неабияку мужність. До цього треба бути готовим ментально".

Наприклад, одне із завдань: знищити техніку з паливно-мастильними матеріалами. На це здатен не кожен, адже є розуміння того, що площа та наслідки детонування такого транспорту дуже серйозні. Та це лише одне із завдань, виконаних «нашими котиками».

 "Кожна з історій направду героїчна, кожну хочеться переповідати. Ось як наші в Менській громаді вистежили, що орки не дуже й то слідкують за власним понтонним мостом і за лічені хвилини підпалені шини знищили одну його секцію. По Десні ця алюмінієва конструкція дісталася Куликівки, де її затрофеєли. Або ж, коли мешканець одного із сіл прямо із свого городу наводив нашу арту. Людина чітко визначала координати ворожої техніки і передавала, куди треба", — розповідає Іван Ващенко.

Фактично партизани ХХІ століття — це звичайні громадяни у цивільному одязі з бойовим досвідом або без, які об’єднуються в групи до 10 осіб, пересуваються у сіру пору доби (вечір, ранок) та руйнують логістичні маршрути ворога, знищують відсталу техніку або захоплюють її для потреб Збройних Сил України. А головне: це гарно мотивовані громадяни, з чітким розумінням того, що захищають свою рідну землю, свою Україну.

Такі підходи до військової справи схожі з роботою УПА.

З історичної довідки. Українська повстанська армія та радянські партизанські формування діяли на спільній території, мали спільного ворога, але й воювали між собою. Однак УПА виникла як класичний рух спротиву, а радянські партизани були спеціально створені. Радянські партизанські загони за принципами формування схожі на спеціальні підрозділи силових та каральних органів СРСР. Партизани виконували накази, які надходили від військового керівництва.

УПА залучало людей і обумовлювало свої дії чіткою ідеєю про здобуття волі для України. Повстанці об’єднувалися на цій основі та вибудовували свою мережу.

Наразі роботу чернігівських партизанів важко переоцінити. Кожен і кожна - абсолютні Герої свого рідного сіверського краю.

Час Чернігівський

 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини