Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 21:53:50

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

17.01.2022   14:54Агенцiя

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.

Всі ці послуги можна отримати у свого сімейного лікаря безоплатно. Послугами сімейного лікаря, терапевта або педіатра у Чернігівській області вже користуються 852 тисячі мешканців. Усього в області працюють 589 лікарів первинки у комунальних закладах, приватних медцентрах і власних практиках.

Якщо у вас досі немає свого сімейного лікаря або ви хочете підписати декларацію з новим, то його можна знайти на сайті Національної служби здоров’я, скориставшися електронною мапою (дашбордом) “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” за цим посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map.  

1.    У лівій частині екрану розміщені фільтри за допомогою яких ви можете вибрати вашу область та населений пункт. Карта покаже розташування закладів первинної ланки та перелік сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, які працюють в цих закладах.
2.    Ви можете вибрати зручний для вас заклад. Наприклад, поряд з домом або роботою, та вибрати лікаря саме там.
3.    Навпроти імен лікарів, які ще набирають пацієнтів, буде зображена стрілочка вгору. Якщо лікар набрав необхідну кількість пацієнтів, то навпроти імені буде стояти зелена галочка.
4.    Після того, як ви обрали заклад та лікаря — запишіться на візит та підпишіть декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром для вашої дитини.
Сімейні лікарі, терапевти та педіатри, які безоплатно надають медичну допомогу українцям, працюють не тільки в комунальних медзакладах, а й в приватних клініках та сімейних практиках (лікарі-ФОП). Знайти цих лікарів також можна на дашборді. У лівій частині екрану ви знайдете фільтр “Форма власності”. Обирайте приватні або ФОП, і карта покаже вам ці заклади та перелік лікарів.  
Якщо на дашборді ви не змогли знайти потрібну вам інформацію, або у вас виникли якісь складнощі, ви можете завжди зателефонувати і отримати роз’яснення за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.

Часто виникають питання, що робити, якщо лікар звільняється з центру первинної медичної допомоги. В такому випадку декларація анулюється, а вам потрібно знайти нового сімейного лікаря та підписати з ним декларацію. Ви можете обрати нового лікаря в тому ж закладі або знайти і новий заклад, і нового лікаря.
Центри первинної медичної допомоги мають інформувати пацієнтів про звільнення тих лікарів, з якими вони уклали декларації, протягом одного місяця з дати звільнення лікаря. Цю інформацію мають розмістити або безпосередньо у закладі, або на веб-сайті чи соцмережах медзакладу, або індивідуально повідомляти пацієнтів телефоном чи в інший спосіб, визначений пацієнтами.

А от у випадку коли ваш лікар пішов у відпустку чи на лікарняний, ваша декларація залишається дійсною і шукати нового сімейного лікаря не потрібно. На час відпустки вашого лікаря амбулаторія чи медичний центр зобов’язані призначити йому заміну і укладати декларацію з новим лікарем не потрібно. Ви отримаєте безоплатно весь обсяг послуг, передбачений медичним пакетом на первинній ланці.
Рішення щодо виїзду до пацієнта додому лікар приймає особисто — з огляду на стан пацієнта і свою завантаженість. Наприклад, лікар може відвідувати пацієнтів, які фізично не можуть вийти з дому. Якщо пацієнт у невідкладному стані – сильне отруєння, травма або серйозне захворювання — то треба дзвонити 103.

Не зволікайте і оберіть свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра для вашої дитини. Адже саме сімейний лікар — ваш провідник у світ безоплатної медичної допомоги. Він не тільки оглядає, лікує та дає медичні поради щодо вашого здоров’я, а й виписує рецепти на доступні ліки та у разі потреби направлення на безоплатні послуги спеціалізованих лікарів. З повним переліком послуг можна ознайомитися за посиланням.  

Скористайтесь вашим правом на безоплатну медицину, яка вам гарантована НСЗУ! 

НСЗУ прес-служба

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.