Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 березня, 18:17:21

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в області зустрівся з головами територіальних громад Ніжинського району

18.12.2021   14:51Агенцiя

Днями у Ніжині відбувся семінар-нарада для голів територіальних громад Ніжинського району

У зустрічі взяли участь голова райдержадміністрації Григорій Ковтун,  начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен та представники Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Ніжинського і Носівського територіальних підрозділів Держпродспоживслужби.

Звертаючись до учасників зібрання, керівник Головного управління зазначив, що проведення спільної наради викликане необхідністю налагодити ефективну взаємодію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державних контролюючих органів у напрямку забезпечення життєдіяльності територіальних громад. Особливу увагу він звернув на посилення заходів щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Юрій Павлішен поінформував присутніх про заходи державного нагляду за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних вимог, здійснені на території Ніжинського району фахівцями Держпродспоживслужби разом з представниками Нацполіції протягом 2021-ого року, та розповів про характер виявлених під час перевірок порушень. Зокрема, фахівцями Бобровицього, Борзнянського, Бахмацького, Носівського та Ніжинського управлінь Держпродспоживслужби протягом січня-листопада у складі мобільних груп загалом здійснено 5979 заходів контролю на об’єктах нагляду, виявлено 1680 порушень санітарного законодавства і складено 57 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею  44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей».

З-поміж найпоширеніших недоліків, які вдалося зафіксувати мобільним групам, відсутність температурного скринінгу працівників закладів і відвідувачів; інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19; тимчасового маркування для перебування у черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1,5 м; контейнерів (урн) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами для використаних засобів індивідуального захисту тощо. Начальник Головного управління Держпродспоживслужби звернувся до керівників територіальних громад щодо необхідності посилити контроль за виконанням протиепідемічних заходів. При цьому нагадав пункт 18 Постанови КМ України №1236, у якому зазначено, що вони мають право проводити вибіркову перевірку документів, які підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.

Крім того, учасники наради обговорили питання застосування пестицидів та агрохімікатів і профілактики отруєння бджіл. Юрій Павлішен зазначив, що протягом нинішнього року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області офіційних звернень з приводу загибелі бджіл внаслідок отруєння засобами захисту рослин від жителів територіальних громад Ніжинського району не надходило.

Значна увага під час семінару-наради була приділена питанню запровадження у закладах освіти системи НАССР. Юрій Павлішен під час свого виступу наголосив на дотриманні вимог законодавства щодо застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи управління безпечністю харчових продуктів. За його словами, НАССР  є важливим інструментом контролю безпеки харчування дітей, тож адміністрація навчальних закладів зобов’язана постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках. Наголошувалось, що єдиним документом, який підтверджує впровадження системи НАССР, є наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України  №446 від 27 серпня 2019 року «Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення заходу державного контролю у формі аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР», що видається Держпродспоживслужбою.

Очільник Держпродспоживслужби області зупинився і на виконанні вимог нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з початку року.  Він, зокрема, передбачає суттєві зміни у напрямку організації  шкільного харчування, в тому числі враховує інтереси дітей з особливими освітніми потребами і приділяє багато уваги шкільному раціону учнів.

Учасники наради, яка пройшла у форматі діалогу, також обговорили питання утримання худобомогильників та біотермічних ям, утилізації біологічного матеріалу мертвих тварин.

Особлива увага під час зібрання зверталась на здійснення контролю за безпечністю питної води на об’єктах водопостачання і дотримання ними вимог санітарного законодавства. Був зроблений акцент на важливості проведення лабораторного контролю якості питної води.

На завершення зустрічі з керівниками територіальних громад Ніжинського району Юрій Павлішен вкотре наголосив на посиленні протиепідемічних заходів, на контролі за виконанням карантинних вимог та необхідності щеплень від COVID-19.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини