Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 05:09:36

У чернігівських лікарнях збільшили кількість ліжок для хворих на COVID-19. Тепер їх 485

02.11.2021   20:52Агенцiя

У Чернігові за минулий тиждень на коронавірусну інфекцію захворіли 1990 осіб, одужали - 784, госпіталізували - 236, виписали з лікарні - 135. На жаль, померло 49 осіб. Такі цифри на розширеній нараді у міській раді сьогодні, 2 листопада, озвучив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар.

За його словами, показники захворюваності на COVID-19 за минулий тиждень – у два рази перевищують максимальні показники початку цього року. На сьогодні кількість ліжок у ковідних відділеннях міських лікарень збільшена на 40 одиниць. Загальна їх кількість тепер – 485, на яких зараз лікуються 376 пацієнтів. Зайнятість ліжок складає 77,5%. Кисневої підтримки потребують 248 осіб, на апаратах-ШВЛ – 11 осіб.

Владислав Кухар додав, що наразі на коронавірус загалом хворіє 50 дітей різного віку. З них: четверо лікуються стаціонарно, і перебіг хвороби у них середнього ступеню важкості. Решта — на амбулаторному лікуванні.

- Ця хвиля характерна тим, що збільшилася кількість хворих дітей, якщо порівнювати з весною. Якщо брати загальні світові показники, захворюваність серед дітей зросла в 10 разів, - сказав він.

Зростання кількості хворих можна побачити порівнявши, наприклад, жовтень минулого року, коли загалом захворіло 2183 людей, і жовтень цього року – 4714 осіб. Середньодобова кількість хворих на кисневій підтримці з числа госпіталізованих у 2020 році - 90, а у 2021-му – 224. Така статистика підтверджує те, що штам «Дельта» - кисневозалежний.

Владислав Кухар також повідомив, що на сьогодні ситуація з наявністю кисню дещо покращилася. Але, заводи, де виробляють кисень, досі не відновили свою роботу. У міських лікарнях наступна заправка відбудеться сьогодні і в п’ятницю. Наступного тижня теж буде дві планові заправки. За цей період очікується відновлення роботи заводів з виробництва кисню.

Крім того, наразі вирішується питання щодо пошуку приміщення для зберігання кисню в більших об’ємах. На сьогодні можливість міста – більше 3,2 тис. тон. За добу у медзакладах міста споживається орієнтовно 400-500 кг.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що кількість ліжок у ковідних відділеннях ще збільшити можна, але кількість лікарів збільшити неможливо.

- Зараз ми знаходимося на межі фізичних можливостей лікарів. По ліжках – питань немає. Ми можемо за рахунок інших відділень зробити будь-яку кількість ліжок. Але лікарів, які зможуть надавати медичну допомогу хворим, і кисню на таку кількість людей - не буде. Я думаю, що ми втримаємо цю ситуацію. Але, якщо буде і далі таке зростання, доведеться переходити на вибіркове лікування - а це дуже негативні речі. Сьогодні ми розуміємо всю проблематику. Захворювання зараз набагато складніше, ніж у минулому періоді, - зазначив він.

Разом з тим, при правильному і масовому вжитті запобіжних заходів є підстави розраховувати на кращий сценарій.

- Якщо кількість вакцинованих буде більше 75%, у штама не буде можливості мутувати у більш загрозливі форми. Ми чітко бачимо по інших країнах: у залежності від кількості вакцинованих людей спостерігається у 100 разів зниження відсотка смертності. Будемо сподіватись, що ми пройдемо цю хвилю, втримаємо ситуацію. Прохання до всіх колективів дотримуватися всіх карантинних заходів, утримуватись від будь-яких скупчень, щоб зайвий раз не наражати себе на небезпеку, - підкреслив міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.