Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 січня, 12:51:35

У громадах Чернігівщини переходять на електронні трудові книжки

29.10.2021   14:15Агенцiя

Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки, де зібрана вся інформація про трудову діяльність людини. З червня цього року відбувається перехід від паперової книги до електронної й в цьому процесі є численні виклики.

Допомагають громадам у цій трансформації команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області. Нещодавно відбувся онлайн семінар «Електронні трудові книжки та електронні лікарняні: законодавчі зміни» на якому детально обговорили проблематику переходу на електронні книги.

«Ми нарешті переходимо на сучасний рівень роботи із трудовими книжками. Важливо швидко та якісно це зробити, і налагодити стабільну роботу. Це дозволить спростити комунікацію із Пенсійним фондом та поліпшить комфорт для людей», - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD».

Сьогодні на сайті Пенсійного фонду України, за допомогою цифрового підпису, кожен громадянин має можливість перевірити інформацію про свою трудову діяльність та пенсійні виплати. Також, є можливість доповнити інформацію про свою роботу завантаживши на сайт скановані документи.

Перехід на електронні книги дозволить провести комплексний аудит трудових книг та виправити наявні помилки, вважає Тетяна Коробка, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

Крім того, на семінарі обговорили проблематику переходу на електронні лікарняні. Цей процес розпочався 1 вересня, а вже з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я мають працювати з електронними документами.

«Перехід на електронні лікарняні це не лише технічний процес. Важливо навчити лікарів працювати із новим програмним забезпеченням. Також, важливо комунікувати із пацієнтами, адже сьогодні вносити зміни та виправляти помилки в лікарняних складніше ніж у паперових. Тому це завдання варто вирішувати комплексно», - вважає Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD  з Європою» у Чернігівській області.

 Близько 60 фахівців громад під час тренінгу отримали можливість обговорити проблеми та виклики під час впровадження електронних трудових книг та електронних лікарняних.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

Дмитро Клименко
 

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.