У громадах Чернігівщини переходять на електронні трудові книжки
Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки, де зібрана вся інформація про трудову діяльність людини. З червня цього року відбувається перехід від паперової книги до електронної й в цьому процесі є численні виклики.

Допомагають громадам у цій трансформації команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області. Нещодавно відбувся онлайн семінар «Електронні трудові книжки та електронні лікарняні: законодавчі зміни» на якому детально обговорили проблематику переходу на електронні книги.
«Ми нарешті переходимо на сучасний рівень роботи із трудовими книжками. Важливо швидко та якісно це зробити, і налагодити стабільну роботу. Це дозволить спростити комунікацію із Пенсійним фондом та поліпшить комфорт для людей», - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD».
Сьогодні на сайті Пенсійного фонду України, за допомогою цифрового підпису, кожен громадянин має можливість перевірити інформацію про свою трудову діяльність та пенсійні виплати. Також, є можливість доповнити інформацію про свою роботу завантаживши на сайт скановані документи.
Перехід на електронні книги дозволить провести комплексний аудит трудових книг та виправити наявні помилки, вважає Тетяна Коробка, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.
Крім того, на семінарі обговорили проблематику переходу на електронні лікарняні. Цей процес розпочався 1 вересня, а вже з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я мають працювати з електронними документами.
«Перехід на електронні лікарняні це не лише технічний процес. Важливо навчити лікарів працювати із новим програмним забезпеченням. Також, важливо комунікувати із пацієнтами, адже сьогодні вносити зміни та виправляти помилки в лікарняних складніше ніж у паперових. Тому це завдання варто вирішувати комплексно», - вважає Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.
Близько 60 фахівців громад під час тренінгу отримали можливість обговорити проблеми та виклики під час впровадження електронних трудових книг та електронних лікарняних.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Дмитро Клименко
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.