На початку сесії хвилиною мовчання вшанували загиблих у роки Другої світової війни
На початку пленарного засідання 12-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання міський голова Владислав Атрошенко нагадав усім, що сьогодні, 28 жовтня, відзначається 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з України. Присутні на пленарному засіданні Хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих у роки Другої світової війни.
Ця історична дата відзначається щорічно, відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року, як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
У цей день згадують та вшановують пам’ять всіх, хто здобув перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму.
Український народ вніс не просто вагомий, а визначний, жертовний внесок у перемогу над нацизмом. На фронтах Другої світової загинуло від 8,5 до 10 мільйонів українських синів і доньок, зокрема, близько 135 тисяч наших земляків.
За період окупації вивезено до Німеччини у трудове рабство 7 тисяч жителів Чернігова (зі всієї області - понад 40 тисяч мирних жителів).
Під час війни у Чернігові були знищені практично всі промислові підприємства, школи, театри, лікарні, архітектурні пам’ятки і майже 70% житлового фонду.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07
Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.