Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 грудня, 05:41:32

Прокуратура повернула державі землі прибережної захисної смуги

28.10.2021   10:54Агенцiя

Чернігівським районним судом Чернігівської області задоволено позови обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання незаконними та скасування наказів, скасування рішень про державну реєстрацію та повернення земельних ділянок.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва приватним особам та передано їм у власність земельні ділянки із земель державної власності на території Мньовської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.
У подальшому, на підставі договору купівлі – продажу земельні ділянки відчужено на користь третьої особи.
Однак, прокуратурою встановлено, що наказ ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області виданий з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки надані у власність земельні ділянки розташовані в безпосередній близькості від водного об’єкта р. Річище, яка є притокою річки Дніпро та з врахуванням вимог п. 3 ст. 5 Водного кодексу України належить до водних об’єктів загальнодержавного значення і не можуть бути надані у приватну власність.
Тому, виявивши порушення законодавства, прокуратура звернулася до суду, в результаті чого, позов задоволено в повному обсязі, а порушені права держави відновлено.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ