Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 06:49:39

Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

25.10.2021   09:55Агенцiя

Унікальний мультимедійний комплекс для навчання обслуги зенітної установки ЗУ-23-2 функціонує у 169 навчальному центрі «Десна», що на Чернігівщині.

Він являє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб, який складається з електронного обладнання (контролер з датчиками), 2-х імітаторів-прицілів, що встановлюються на зенітну установку ЗУ-23-2, імітатора бінокля, сферичного проекційного екрана та комп’ютерного обладнання.

Такий комплекс забезпечує імітацію застосування зенітної установки ЗУ-23-2 для тренування обслуги, до якої входять командир, навідник та прицільний. Водночас тут передбачено і робоче місце інструктора (керівника занять) для організації та контролю навчального процесу.

- Стрільба здійснюється 23-х міліметровими імітаційними патронами. Призначений він для знищення ворогів, які знаходяться на його шляху, зокрема це повітряна та наземна ціль, піхота, судноплавні засоби. На інструкторському місці знаходиться карта, де позначені бойові машини, гелікоптери тощо. Аналогів мультимедійного комплексу для навчання обслуги ЗУ-23-2 в Збройних Силах України не існує, - зазначив військовослужбовець навчального центру Олесь Писаренко.

Курсанти, які навчаються на зенітній установці вдосконалюють навички для покращення своєї бойової роботи. Також проводиться і певне оцінювання. Керівник занять визначає цілі для курсантів, які вони повинні знищити. Якщо навчаємий не зміг взагалі знищити техніки, яка запропонована була даною програмою, то йому ставиться оцінка - не зараховано, при враженні будь-якої техніки – зараховано. Поряд з цим встановлена і певна кількість умовних перезаряджань.

Усі необхідні елементи зенітної установки, які беруть участь у відтворенні реальної бойової обстановки оснащені відповідними датчиками та підключені до комп’ютерного обладнання.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».