Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 07:39:18

Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

25.10.2021   09:55Агенцiя

Унікальний мультимедійний комплекс для навчання обслуги зенітної установки ЗУ-23-2 функціонує у 169 навчальному центрі «Десна», що на Чернігівщині.

Він являє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб, який складається з електронного обладнання (контролер з датчиками), 2-х імітаторів-прицілів, що встановлюються на зенітну установку ЗУ-23-2, імітатора бінокля, сферичного проекційного екрана та комп’ютерного обладнання.

Такий комплекс забезпечує імітацію застосування зенітної установки ЗУ-23-2 для тренування обслуги, до якої входять командир, навідник та прицільний. Водночас тут передбачено і робоче місце інструктора (керівника занять) для організації та контролю навчального процесу.

- Стрільба здійснюється 23-х міліметровими імітаційними патронами. Призначений він для знищення ворогів, які знаходяться на його шляху, зокрема це повітряна та наземна ціль, піхота, судноплавні засоби. На інструкторському місці знаходиться карта, де позначені бойові машини, гелікоптери тощо. Аналогів мультимедійного комплексу для навчання обслуги ЗУ-23-2 в Збройних Силах України не існує, - зазначив військовослужбовець навчального центру Олесь Писаренко.

Курсанти, які навчаються на зенітній установці вдосконалюють навички для покращення своєї бойової роботи. Також проводиться і певне оцінювання. Керівник занять визначає цілі для курсантів, які вони повинні знищити. Якщо навчаємий не зміг взагалі знищити техніки, яка запропонована була даною програмою, то йому ставиться оцінка - не зараховано, при враженні будь-якої техніки – зараховано. Поряд з цим встановлена і певна кількість умовних перезаряджань.

Усі необхідні елементи зенітної установки, які беруть участь у відтворенні реальної бойової обстановки оснащені відповідними датчиками та підключені до комп’ютерного обладнання.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені»

Днями у Чернігівському облмуздрамтеатрі відбудеться прем'єра – «МарЛені» 18:54

03 та 04 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем'єру –«МарЛені»- кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.