У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…"
21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

Тут у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулося засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова: до 145-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, історика літератури, академіка УАН".
Принагідно зауважимо, що захід був комбінований і у ньому взяли участь крім місцевих науковців-істориків, аспірантів, літераторів, журналістів, бібліотекарів, понад два десятки віддалених учасників.
Захід відкрила директорка бібліотеки Інна Аліференко. Вона зазначила, що сьогодні така знакова постать в українській історії, як Сергій Єфремов заслуговує на значно більшу увагу та пошанування. І тому поява у 2020 р. першого наукового і водночас популярно написаного дослідження життя й творчості видатного вченого, яким є книга С. Іваницької та Т. Демченко "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці", стало справжнім проривом. Радує і той факт, що саме це видання Український інститут книги включив у перелік книг, які придбані для поповнення бібліотечних фондів у 2021 році.
Книгу "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці" презентувала одна із її авторок, доктор історичних наук Світлана Іваницька із Запоріжжя. Пані Світлана долучилася до заходу дистанційно, у режимі Zoom-конференції, за що ми їй щиро вдячні.
Чернігівський контекст презентованого дослідження представила чернігівська співавторка книги, гарний друг бібліотеки, кандидат історичних наук Тамара Демченко. Вона наголосила, що бібліотеки у сучасній Україні залишилися надійним та чи не єдиним притулком справжніх наукових книжок і подякувала працівникам ОУНБ імені В. Г. Короленка за можливість популяризувати історико-краєзнавчі видання у стінах чернігівської обласної книгозбірні.
Також прозвучали повідомлення заступника директора з наукової роботи Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидата історичних наук Максима Блакитного (Книга С. Іваницької та Т. Демченко "Сергій Єфремов: "Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці". Рецензія); старшого наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського, кандидата історичних наук Миколи Гороха (Сергій Єфремов про Чернігів та чернігівців: Щоденники (1923–1929); кандидата філософських наук Тамари Андрійчук з Чернігова (Сергій Єфремов і чернігівська родина Лебедів).
З книжковою експозицією "Український інтелектуал Сергій Єфремов" ознайомила присутніх бібліотекар відділу краєзнавства Наталія Рослік.
Підсумки засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова" підбив голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).