На Чернігівщині планують побудувати 95 свердловин для забезпечення жителів області якісною питною водою
Відповідну ініціативу підтримали сьогодні депутати на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради восьмого скликання, проголосувавши за програму «Питна вода Чернігівської області на 2022-2026 роки». Її мета — забезпечити місцевих жителів якісною питною водою в необхідних обсягах.
![](/uploads/30742-m.jpg)
Ініціювали розробку програми в тому числі депутати обласної ради, які супроводжували спільно з Департаментом енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОДА кожен етап напрацювання заходів.
Програма передбачає будівництво 95 свердловин глибиною 80-150 метрів (канівсько-бучацький водоносний горизонт). Водозабірні колонки облаштують у селах та селищах, які найбільш потерпають в умовах зниження рівня ґрунтових вод. На все це заплановано витратити 95 мільйонів гривень, 57 з яких надійдуть з обласної скарбниці, інші 38 — з місцевих бюджетів.
Реалізація задуманого, якщо будуть виділені необхідні кошти, триватиме 5 років. На першому етапі (2022–2024 роки) планується будівництво 57 свердловин (з облаштуванням водорозбірних колонок), на другому (2025–2026 роки) — 38-ми.
Питання забезпечення жителів області питною водою — вкрай актуальне. Адже останніми роками внаслідок кліматичних змін у багатьох населених пунктах Чернігівщини, яка, до речі, має найбільші запаси поверхневих та підземних вод в Україні, фіксуються випадки зникнення води в колодязях та криницях. Сприяє цьому й зношеність застарілих систем водопостачання. Тому виникає потреба в влаштуванні водозаборів підземних вод з глибоких горизонтів.
За інформацією органів місцевого самоврядування, існує нагальна потреба в додатковому забезпеченні споживачів питною водою у майже пів тисячі населених пунктах області з населенням понад 200 тисяч людей.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.