Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 листопада, 08:34:36

За невиконання покладених судом обов’язків засуджений буде відбувати покарання у виправній установі

19.10.2021   13:31Агенцiя

За вчиненим злочином повинно слідувати відповідне покарання, яке має сприяти виправленню як засудженого так і на його прикладі запобігати іншим особам проявляти протиправну поведінку.

Не всі кримінальні покарання, пов’язані з позбавленням правопорушника волі, а досить часто суди надають можливість особі виправитись без поміщення до виправних установ та звільняють засуджених від відбування покарання з випробуванням.

Однак окремі засуджені цієї категорії не розуміють того, який шанс для виправлення їм надається, та не припиняють своєї протиправної поведінки.

Зокрема, 32-річному мешканцю колишнього Сновського району засудженому у лютому 2020 року Корюківським районним судом за ч. 3 ст. 185 КК України за вчинення крадіжок до 5 років позбавлення волі  суд надав можливість під контролем уповноваженого органу з питань пробації упродовж 2 років іспитового строку змінити спосіб життя та виправити свою протиправну поведінку без ізоляції від суспільства.

Однак громадянин за півроку з моменту винесення вироку шість разів був притягнутий до адміністративної відповідальності, систематично не з’являвся на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, зловживав спиртними напоями, не працевлаштувався тощо.  

Наведене стало підставою для звернення уповноваженого органу з питань пробації до суду для скасування засудженому звільнення від відбування покарання з випробуванням. Клопотання підтримане прокуратурою, проте районний суд відмовив у його задоволенні.

Вказане рішення оскаржено прокуратурою до суду апеляційної інстанції та задоволено.

Наразі громадянин буде направлений до установи виконання покарань для відбування реальної міри покарання у виді 5 років позбавлення волі.


Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:53

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 листопада по 8:00 30 листопада 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року

Капітальні інвестиції в Чернігівській області в січні–вересні 2021 року 07:45

У січні–вересні 2021р. на розвиток економіки Чернігівщини використано 4,2 млрд.грн капітальних інвестицій. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА

У яких громадах Чернігівщини є поліцейські станції? МАПА 07:27

За ініціативи начальника Головного управління Нацполіції у Чернігівській області Володимира Нідзельського розроблений унікальний проєкт – інтерактивна карта поліцейських станцій у територіальних громадах Чернігівщини.

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо

Джеймс Мейс: читаємо та шануємо 07:22

Чому Україна стала близькою для Мейса? Чому саме цій людині з іншого континенту та культурного середовища судилося стати одним з перших, хто на високому науковому рівні розповів Україні та світові про трагедію Голодомору? Чому ми мусимо читати публіцистику Мейса знову і знову?

30 листопада - який день, свято та прикмети

30 листопада - який день, свято та прикмети 07:19

У цей день світ відзначає день свійських тварин, день слонів "Слоновін", день захисту інформації, день пам'яті жертв застосування хімічної зброї, міжнародний день "Міста за життя".