Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 31 травня, 02:50:43

Адвокатурі Чернігівщини – 90 років!

10.11.2012   11:27

З 11 листопада 1922 року бере свій початок адвокатура України. Саме цього дня першою в Україні була створена Чернігівська губернська колегія захисників. Згодом були організовані Київська, Одеська, Полтавська, Харківська, Волинська, Донецька та Подільська колегії.

9 листопада в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбулися урочисті збори, присвячені 90-річчю створення Чернігівської губернської колегії захисників.

У святковому засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, адвокати області, члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України, делегації адвокатів від регіонів України, Брянської області Російської Федерації, Гомельської області Республіки Білорусь, судді, прокурори, слідчі, керівники обласних відомчих органів виконавчої влади, Інституту історії, етнології та правознавства Чернігівського національного педагогічного університету, юридичного факультету Чернігівського державного технологічного університету, представники засобів масової інформації.

У своєму вітальному слові заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло підкреслив, що сучасний розвиток України як демократичної, соціальної, правової держави неможливий без належного функціонування правових інститутів, діяльність яких спрямована на захист прав і свобод людини. Одним із таких інститутів є адвокатура.

Він також зазначив, що сьогоденна українська адвокатура – це понад 500 адвокатських об’єднань різних форм і типів, майже 30 тисяч адвокатів. Упродовж всієї історії незалежної України вони активно втілюють в життя принципи верховенства права, надійно стоять на захисті прав людини в усіх сферах суспільного життя.

Вітаючи адвокатів, Олександр Шанойло висловив їм вдячність за високий професіоналізм, справедливість, уважне ставлення до людських проблем, побажав нових професійних звершень, натхнення та успіхів у нелегкій справі – справі захисту конституційних прав і свобод громадянина, забезпечення кожної людини кваліфікованою правовою допомогою.

«Упевнений, що сумлінне виконання своїх обов’язків, безкомпромісність працівників адвокатури, помножені на досвід і знання, сприятимуть подальшому розвитку України як демократичної і правової держави», - наголосив він.

Зі своїми вітаннями до присутніх також звернулися Валентин Мельничук, Олександр Соколов, колеги адвокати з Російської Федерації та Республіки Білорусь, представники прокуратури, судів, управління Служби безпеки України в Чернігівській області, духовенства. Усі вони побажали адвокатам Чернігівщини мужності й витримки у відстоюванні справедливості, неупередженості й непохитності та вірності ідеалам правди.
 

Останні новини Чернігівщини

Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40

Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч  ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році?

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01

Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.