Близько 55-60% юнаків ухиляються від призову на строкову службу
З жовтня цього року до середини грудня на Чернігівщині, як і в інших куточках країни триватиме призов на строкову військову службу.

- Особливістю цього призову у нас є те, що раніше призовників ми відправляли до навчальних центрів. На сьогоднішній день військова частина направляє своїх представників для відбору юнаків. Перед призовом територіальними центрами проводиться робота щодо вивчення морально-ділових якостей та проходження контрольного медичного огляду, - зазначив військовий комісар Чернігівського обласного ТЦК та соцпідтримки полковник Олег Гончарук.
Перед прибуттям на збірний пункт, юнаки в обов’язковому порядку проходять тестування на COVID-19, тож йдуть до війська абсолютно здоровими.
Як зазначає керівництво Чернігівського ТЦК та соцпідтримки, -призовникам намагаються завжди йти назустріч, якщо є така можливість. Враховуючи, що у деяких з них, можливо існують проблеми щодо закінчення вишу через карантинні обмеження або інші причини сімейного характеру. В цьому разі початок служби для цієї категорії можна перенести з жовтня на листопад чи грудень.
- На жаль, близько 55-60% юнаків намагаються у той чи інший спосіб ухилятися від призову на строкову військову службу. Проте багато, хто з них не знає, що період проходження військової служби, а це загалом 18 місяців і 12 місяців для тих хто має вищу освіту і ступінь «магістр» даремно не пройде. Кожен з них отримає військово-облікову спеціальність, що завжди стане у пригоді в цивільному житті, - повідомив Олег Гончарук.
Поряд з різними видами забезпечення значно покращилося і речове забезпечення строковиків. Наразі військовослужбовці строкової служби забезпечуються на рівні з контрактниками.
Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).