Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 07:28:29

У Чернігові вперше прийнята програма придбання житла для внутрішньо переміщених осіб

05.10.2021   18:01Агенцiя

Чернігівська міська рада на своєму засіданні 30 вересня 2021 року затвердила Програму придбання у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам на 2021-2024 роки. Така програма містом прийнята вперше.

Її виконання буде у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.2017 року № 769. Це профільне міністерство схвалило пропозицію міської ради про придбання в поточному році у комунальну власність 9 квартир для ВПО на умовах співфінансування. А саме, 70% коштів надаються з державного бюджету України і 30% - з бюджету територіальної громади міста.

Це лише перший з чотирьох етапів виконання програми, а за чотири роки заплановано придбати всього 38 житлових об’єктів. Загальний кошторис програми, враховуючи й частку держави - 29 244,2 тис. грн.

Зараз у виконавчому комітеті на обліку для отримання такого житла перебуває 38 сімей (всього 82 особи) внутрішньо переміщених осіб. Нагадуємо, що послуга з постановки на облік для забезпечення ВПО житлом надається через ЦНАП.

Відповідно до умов програми, житло для цих осіб буде надаватися в тимчасове користування, без права на його приватизацію та будь-яке відчуження в майбутньому. Додаткова плата за користування житлом з цього фонду для внутрішньо переміщених осіб відсутня – але вони, як і всі, повинні будуть самостійно сплачувати за надані комунальні послуги та спожиті енергоносії.

Першочергове право на забезпечення тимчасовим житлом матимуть сім’ї з неповнолітніми дітьми, вагітні жінки, особи, які втратили працездатність, та особи пенсійного віку. Пріоритетність надання житлових приміщень визначиться за найбільшою кількістю балів, що набере внутрішньо переміщена особа/сім’я. Система нарахування цих балів визначена в «Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання тимчасово переміщених осіб». Зокрема, критерії такі:

• сім’ї з трьома і більше неповнолітніми дітьми – 27 балів;
• сім’ї з двома неповнолітніми дітьми – 26 балів;
• сім’ї з однією неповнолітньою дитиною – 25 балів;
• сім’ї, у складі яких є вагітні жінки, – 24 бали;
• сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність, – 23 бали;
• сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку, – 22 бали;
і т.д.

Довідково: також для вирішення житлового питання внутрішньо переміщених осіб наразі є декілька державних програм на пільгових умовах («Доступне житло», «Житлові приміщення для ВПО», «Грошова компенсація для ВПО, які є учасниками АТО»). На місцевому рівні житлове приміщення громадяни зі статусом ВПО мають змогу отримати з фондів житла для тимчасового проживання, житлового фонду соціального призначення та фонду тимчасового житла для проживання ВПО.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

Чернігівська стрільчиня Галина Авраменко виборола срібну медаль на Чемпіонаті світу з кульової стрільби

Чернігівська стрільчиня Галина Авраменко виборола срібну медаль на Чемпіонаті світу з кульової стрільби 18:12

З 1 до 9 серпня у французькому місті Шатору проходить Чемпіонат світу з кульової стрільби.

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини