Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 22:17:58

У Чернігові проведено 4-е засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій

05.10.2021   13:00Агенцiя

1 жовтня в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації відбулося четверте засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій у Чернігівській області.

«На жаль, через об’єктивні обставини – карантин, нам повільно надходили на розгляд справи на осіб з архівів, які маємо розглянути. Саме тому сьогодні аналізуємо документи і приймемо рішення тільки щодо п’ятьох осіб. Попереду ще багато роботи», — зауважила Олена Герасименко, голова комісії, кандидат історичних наук.

Регіональна комісія здійснила попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти п’яти осіб: Кобця В. П., Коваленка Г. А., Медведя П. М., Москаленка К. Г., Сартисон Л. Х.

«Нам необхідно визначати чи підлягає та чи інша особа реабілітації з принципів і вимог, які визначено в законодавстві. Необхідно врахувати, чи приймала безпосередню участь у політиці державного терору комуністичного або нацистського тоталітарних режимів та чи інша людина», — зауважив Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

За результатами розгляду прийнято рішення про надання Національній комісії з реабілітації обґрунтованих пропозицій щодо можливості визнання (відмови у визнанні) осіб реабілітованими або потерпілими від репресій.

«Остаточне рішення стосовно осіб, справи яких розглянуті на засіданнях регіональної комісії, приймає саме Національна комісія з реабілітації. Тому ми і НЕ оприлюднюємо свої рішення», — вкотре нагадала Олена Потапенко, секретар комісії.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

Чернігівська стрільчиня Галина Авраменко виборола срібну медаль на Чемпіонаті світу з кульової стрільби

Чернігівська стрільчиня Галина Авраменко виборола срібну медаль на Чемпіонаті світу з кульової стрільби 18:12

З 1 до 9 серпня у французькому місті Шатору проходить Чемпіонат світу з кульової стрільби.

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини