Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 20:22:36

Новий будинок: мрія чи реальність?

09.11.2012   15:47Агенцiя

Звуть мене Степаненко Віта Володимирівна, а працюю я фахівцем із соціальної роботи Коропського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Виконання посадових обов’язків дало змогу побачити по-іншому своє рідне село, в якому я народилась і виросла. Важко навіть уявити, наскільки складні долі людей, що нас оточують, з якими ми зустрічаємось кожного дня. Декому достатньо поспілкуватись, а комусь лише доброго слова замало. Однією з таких сімей є багатодітна родина Коржів.

Ця сім’я проживає в селі Лукнове в маленькому будинку в центрі села. Живуть, як-то кажуть, наче в рукавичці: тато – Корж Микола Іванович, мати – Ольга Вікторівна та дітки – Валентина, Олена, Надія, Яна, Юлія, Іван та найменша Вікторія. Вікова різниця між дітьми невелика, найстаршій – 15 років, молодшій – 1 рік. Майже все як у народній приказці “У нашого Омелька невеличка сімейка: тільки він та вона, та старий, та стара, та дві дівки косаті, та два парубки вусаті, та ще Христя в намисті, та дві ляльки в колисці”, от тільки синок один, Іван. Нема в жодній родині в селі стільки дівчат, як у Коржів.

Завітавши до родини, одразу зрозуміла, що роботи “непочатий край”. Найперше з чим зіткнулися – це прагнення найстаршої Валентини, котра закінчила 9 класів, отримати професійну освіту, щоб допомогти батькам у матеріальній скруті. З дівчиною та батьками ми розглянули безліч варіантів, а зупинились на Реутинському професійному коледжі, на спеціальності “повар-кондитер”, адже це водночас і творча, і потрібна в усі часи професія. Та й з гуртожитком вирішували питання спільними зусиллями, щоб і кімнату надали, і платити за неї менше.

Вдалося цьогоріч влаштувати п’яту доньку Юлю до дитячого садочка “Сонечко”, і, що важливо для такої багатодітної родини, батьки не платять за відвідування групи та харчування дитини.
“На вістрі” подій у родині тримає мене Надійка, котра жодного дня не забуває мене відвідати на робочому місці. Поділиться і гарними подіями, і сумними.

Та все це дрібниці у порівнянні з основною проблемою родини – дуже малий будинок. Інколи навіть не розумію, як може жити 9 осіб на 32 квадратних метрах загальної площі приміщення! Вже й придивились ми з Миколою Івановичем у нашому селі гарний будиночок з просторим подвір’ям, але коштів на його придбання родина не має: спробуй вдягти, взути і нагодувати всіх. Про жодну економію чи відкладання коштів не може бути й мови. Звернулись до банківських установ та всі вони відмовили, не хочуть ризикувати, бо бачать, що статки в родині, коротко кажучи, незначні. З метою вирішення цієї проблеми я вже зверталась до депутатів, голови сільської ради, підприємців – і, в результаті, директор ПСП “Лукнове” згодився надати 3 тисячі гривень. Та це лише частина потрібних коштів, адже омріяний будинок коштує 20 тисяч гривень, а в ньому ж треба ще і навести лад. Тож просимо всіх небайдужих допомогти родині Коржів, адже в наш час сімей з сімома дітьми, де батьки прагнуть забезпечити їх усім необхідним, а не переклали цей тягар на плечі держави, небагато.

Для тих, кого зацікавила ця інформація, звертатися до Коропського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді /тел.(256) 2-15-50/

Останні новини Чернігівщини

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя 17:43

Сьогодні у Ніжинському фаховому медичному коледжі — урочисті збори з нагоди 115-ї річниці від дня заснування закладу.

Ніжинська міська лікарня на потреби ЗСУ передала два автомобілі 17:37

Війна згуртувала націю. Кожен українець на своєму місці: на фронті й в тилу самовіддано працює задля нашої Перемоги.

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних?

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних? 17:24

З 1 жовтня 2022 року в Україні підвищилися соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»).

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота» 17:19

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини