У Сосницькій громаді вчилися розвивати сільський зелений туризм
У п'ятницю, 24 вересня ініціативна група "Сосниччина туристична" за підтримки Сосницька громада в рамках реалізації проекту "Сосницький туристично-інформаційний центр" провела захід "Школа сільського зеленого туризму".
Для того, щоб тема туризму була присутня не тільки на слайдах презентації, в сесійній залі презентували певні елементи туристичного спорядження самоорганізованих туристів, - розповідають організатори навчання.
Петро Лазарчук, консультант від програми DOBRE, розповідав багато цікавої і цінної інформації про його рідне Львівське Опілля, про розвиток туризму в Україні, про створення дорожньої карти розвитку туризму в регіоні Львівського Опілля, про систему маршрутів, вказівників, про створення бази туристичних об'єктів, як про простіші по сервісам садиби зеленого сільського туризму, так і складні, і цілі туристичні кластери як в Україні , так і в Європі, в США. Дуже багато різнопланової інформації , чимало коментарів про те, з чого варто починати. Як важливо починати самому, не чекаючи і не вичікуючи підтримки. Про набір базових сервісів в садибах зеленого сільського туризму, про брендування своєї діяльності, про рекламування, про комунікацію як через соціальні мережі, так і на спеціалізованих сайтах, а також через особисті контакти, та відвідування тематичних заходів.
Роман Єрема, засновник ГО "Центр розвитку громад", експерт з питань розвитку туризму м. Вижниця Чернівецька область розказав про досвід підтримки розвитку туризму з боку місцевої влади, про створення та діяльність садиб сільського зеленого туризму у Вижниці і навколо неї, надав свої рекомендації та поради.
Потім до слова online доєдналась Ілона Мойсейчук, головний спеціаліст відділу розвитку туризму та музейної роботи департаменту культури і туризму, національностей та релігії Чернігівської ОДА. Пані Ілона розповіла учасникам про правові основи діяльності садиб сільського зеленого туризму, розповіла про обласну програму підтримки розвитку туризму в громадах, про можливості реклами і промоції виробників і надавачів туристичних послуг через спеціалізовані сторінки (такі, як Чернігівщина туристична запрошує) та туристичний портал "Чернігівщина туристична".
І на завершення учасники обговорили вже набутий досвід та планували наступні кроки до розвитку. Актуальним є і в найближчий час в громаді буде розвиток мережі місць для проживання відвідувачів , надання їм якісних послуг із відповідною ціною, організація харчування, виробництво реалізація унікальної місцевої продукції (мед, сир, смаколики, інша різноманітна крафтова продукція).
Учасники навчання отримають посібник "Сільський туризм. З чого розпочати та як досягти успіху?” від експерта з розвитку туризму Олександра Коваля.
"Ми вирішили продовжувати постійний діалог в такому форматі. Плануємо зорганізувати для відомих і поки що невідомих діючих та потенційних виробників продукції для гостей громад півночі Чернігівщини ще кілька заходів з метою розвитку та комунікації. Тому запрошуємо всіх бажаючих", - зазначив Андрій Ткач, який модерував захід.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.