Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 05:41:10

Громади Чернігівщини формують спроможні мережі закладів медицини

23.09.2021   09:54Агенцiя

Яка медична послуга у невеликому селі громади необхідна мешканцям? Фельдшер місцевого фельдшерського пункту може поміряти тиск, поставити крапельницю, зробити укол. Сімейний лікар же може поставити діагноз та виписати лікування, крім того, направить до вузькопрофільного спеціаліста.

Але що зробити, щоб у маленькому селі з’явився цей лікар? Необхідно формувати спроможну медичну мережу громади, адже це ключова умова формування якісної медичної послуги. Про це сьогодні розповідав Євген Мешко, експерт з питань охорони здоров'я Програми «U-LEAD з Європою» під час онлайн консультації «Розбудова спроможної мережі закладів охорони здоров’я в громадах».
Консультували управлінців медицини Вертіївської, Ладанської, Борзнянської, Комарівської, Лосинівської та Варвинської громад.

«Формування спроможної мережі сьогодні дозволить вам до кінця каденції отримати гарні позитивні результати роботи. Тому що, це складний та тривалий процес, який потребує значних ресурсів і часу для реалізації», - вважає Євген Мешко.

Громади мають проблеми із електронними лікарняними, нова система працює мало часу та є недосконалою. Крім того, медикам доводиться освоювати нове програмне забезпечення, а для цього потрібен час.

«Ми маємо декілька технічних проблем із запровадженням електронних лікарняних. Якщо раніше на паперових можна було виправити помилки, то сьогодні п’яти днів, в які це можна зробити, не вистачає, адже про помилку дізнаємось пізніше», - наголосив Комишов Олег, керівник Ладанського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Також говорили про розбудову мережі ФАП та пунктів здоров’я, збільшення виплат сімейному лікарю за зростання кількості декларацій, фінансування надання медичних послуг мешканцям у закладах інших громад, а також організацію долікарської допомоги у ФП.

«Процес реформування завжди має проблеми, про які потрібно не просто говорити у телефонних розмовах. Необхідно офіційно звертатись до інституцій, які відповідальні за їх розв’язання. Тоді ми матимемо можливість впливати на формування політики», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини