Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин»
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).
Подання прокуратурою позовної заяви обумовлено необхідністю відновлення та захисту порушених інтересів держави, які полягають у неухильному дотриманні режиму охорони та використання об’єкта природно-заповідного фонду.
Так, рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів № 529 від 04.12.1978 «Про реєстрацію додатково виявлених лісопарків та пам’яток природи місцевого значення» з метою збереження дикоростучих лікарських рослин урочище «Косий клин», площею 183 га., затверджено державним заказником місцевого значення.
Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації з метою охорони та дотримання встановленого режиму ботанічний заказник місцевого значення «Косий клин» передано під охорону ДП «Новгород – Сіверське лісове господарство», про що складено охоронне зобов’язання від 20.06.2017, відповідно до якого ДП «Новгород – Сіверське лісове господарство» взяло під охорону даний заповідний об’єкт та дало зобов’язання забезпечувати охорону та збереження території (об’єкта), що перебуває у його користуванні (власності).
Водночас встановлено, що з моменту утворення вказаного об’єкта природно-заповідного фонду, у порушення вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про землеустрій» його межі в натурі не встановлено, що фактично унеможливлює його належне збереження.
За інформацією Новгород-Сіверської окружної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03
Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Ринок праці мовою цифр 11:57
Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53
Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)