Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 31 травня, 03:44:03

Загальна сума накладених штрафів склала 28,101 тис.грн., стягнуто 33,116 тис.грн.

08.11.2012   11:15

Протягом жовтня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 331 перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 101 об'єкту різної форми власності, з них комплексно - 79.

За результатами перевірок складено 163 протоколи про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 154 особи. Матеріали 9-ти справ передано у судові органи, 5-ти - у правоохоронні органи. Порушено 1 кримінальну справу.

Загальна сума накладених штрафів склала 28,101 тис.грн., стягнуто 33,116 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 65 осіб. Накладено штрафів на суму 13,872 тис.грн., стягнуто 17,374 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 40 осіб. Накладено штрафів на суму 5,168 тис.грн., стягнуто 3,485 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Накладено штрафів на суму 4,386 тис.грн., стягнуто 5,950 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 14 осіб. Накладено штрафів на суму 1,717 тис.грн., стягнуто 1,955 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у жовтні, пред'явлено 22 претензії та позовів за екологічні збитки на загальну суму 28,386 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 42,588 тис.грн.
Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Промислово-комерційна  фірма "Інжен" (м. Ніжин) та ЧОД ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" (м. Чернігів) виявила порушення ст. 31 Закону України "Про охорону атмосферного повітря". 
Суб'єктами господарювання здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. Керівникам установ пред'явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволу. Суми збитків, відповідно, становлять 2 700 та 2 277 грн.
В той же час, під час проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Срібнянський молокозавод" (смт Срібне) Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення Водного Кодексу України.
Встановлено, що товариством самовільно без дозволу на спеціальне водокористування з артезіанської свердловини за період з 21.08.2012 року по 19.09.2012 року забрано 30 м? підземних вод.
Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті самовільного використання води ТОВ "Срібнянський молокозавод" становить 1055 гривень.     
Порушнику пред'явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.

Також, під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Техсервіс" (с. В.Щимель, Щорський район), ФОП Ковбаса А.М. (м. Чернігів) та ТОВ "Тур" (м. Чернігів) Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог Законів України "Про охорону земель" та "Про відходи".

В результаті обстеження земельних ділянок встановлено:
на території ТОВ "Техсервіс" - факт несанкціонованого розміщення відходів деревини на земельній ділянці в с. В.Щимель площею 21,2 м2, об'єм відходів становить 6,36 м?;
на території ФОП Ковбаса А.М. - факт несанкціонованого розміщення відходів деревообробки (тирси) та золою на земельній ділянці в межах м. Чернігова площею 2,25 м2, об'єм відходів становить 1, 125 м3;
на території ТОВ "Тур" - факт несанкціонованого розміщення відходів деревообробки та твердих побутових відходів на земельній ділянці в межах м. Чернігова площею 1,15 м2, об'єм відходів становить 0345 м3.

Суб'єктам господарювання пред'явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті засмічення земельних ресурсів відходами деревообробки та побутовими відходами через порушення природоохоронного законодавства на суми: ТОВ "Техсервіс" - 4 377 грн.; ФОП Ковбаса А.М. - 4 280 грн.; ТОВ "Тур" - 3 832 грн.

При проведенні планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП "Корюківське лісове господарство" (м. Корюківка) Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення вимог  п. 2 "Порядку спеціального використання лісових ресурсів" та п. 43 "Санітарних правил в лісах України".

В результаті перевірки ДП "Корюківське лісове господарство" пред'явлено претензію про відшкодування шкоди у сумі 4 194 грн., заподіяної лісу внаслідок пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту не призначених в рубку дерев Андрониківського лісництва на території Будянської сільської ради Корюківського району.

За порушення природоохоронного законодавства у жовтні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ПрАТ "Чернігівське головне підприємство по племінній справі у тваринництві".

Підприємством порушено вимоги Закону України "Про охорону атмосферного повітря". Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 9214 одиниць пересувних транспортних засобів та 3080 вагонів.

Здійснено екологічний контроль 23934,8 тон вантажів та радіологічний контроль 279889,4 тон вантажів.

Інспекторами постів екологічного контролю до адміністративної відповідальності притягнуто 5-х порушників, накладено штрафів на суму 425 грн.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40

Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч  ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році?

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01

Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.