Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 3 одиниці вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни
8 вересня о 10:10 у Чернігові до оперативно-координаційного центру Головного Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що на відкритій території біля с. Прогрес Кіптівської територіальної громади знаходиться металевий предмет.
На нього натрапили "чорні" археологи під час пошуку історичних артефактів.
Оперативно на місце події прибули фахівці групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області та ідентифікували небезпечну знахідку, як артилерійський снаряд калібром 152 мм Другої світової війни. При додатковому обстеженні прилеглої території сапери виявили ще два боєприпаси, а саме гранати Ф-1.
Після проведення невідкладних робіт вибухонебезпечні предмети були вивезені спецавтомобілем у визначене місце та о 13:45 знищені у встановленому порядку.
Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Слід пам'ятати, що боєприпаси часів війни й досі несуть загрозу людям. Ні в якому разі не можна їх чіпати руками, тим більше переносити, завдавати ударів, кидати у вогнище тощо. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів слід негайно сповістити рятувальників за номером телефону 101 або правоохоронців за номером телефону 102.
ГУ ДСНС в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.