Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 серпня, 23:20:07

Поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайської схеми «ваш родич у біді»

08.09.2021   08:20Агенцiя

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не довіряти незнайомцям, які телефонують та лякають нещастями, вимагаючи гроші за «розв’язання проблеми». Пам’ятайте: якщо незнайомець вимагає у вас терміново передати кошти – одразу телефонуйте «102».

Ввечері 6 вересня до поліції звернулася 81-річна чернігівка: в обід до неї з невідомого номера нібито зателефонувала дочка і сказала, що потрапила до лікарні. Схвильована жінка погодилася віддати на лікування «дочки» всі свої заощадження. Згодом до неї додому завітав невідомий чоловік, якому пенсіонерка віддала 700 доларів та 70 євро.

Того ж дня від аналогічної шахрайської схеми постраждав 59-річний мешканець Чернігова. Близько 23-ї години на його стаціонарний телефон подзвонила жінка, яка назвалася невісткою потерпілого. Жінка повідомила, що потрапила в ДТП і травмувала людину. Згодом до розмови підключився невідомий чоловік, який представся слідчим. Незнайомець  вивідав у потерпілого точну кількість його заощаджень – 36 тисяч гривень. Постійно тримаючи чоловіка в напруженому емоційному стані, шахрай переконав заявника перерахувати на його банківський рахунок всі кошти нібито для «порятунку невістки».

За обома фактами слідчі Чернігівського районного управління поліції відкрили провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліцейські також наполегливо рекомендують чернігівцям обговорити з родичами похилого віку алгоритм дій, що вбережуть від найпоширеніших шахрайських схем.

Щоб ваші літні родичі не розгубилися у екстреній ситуації, недостатньо просто розказати їм про шахрайські схеми. Складіть разом з ними покроковий план дій: що робити, якщо незнайомець телефонує або приходить додому та лякає нещастями.



Залишіть на видному місці оселі інформаційну листівку, або окремий аркуш з номерами телефонів, які можуть знадобитися в екстреній ситуації.

У будь-якій незрозумілій ситуації — дзвоніть на лінію «102». І пам’ятайте, що на гачок пройдисвітів може потрапити людина будь-якого віку, тож просто зараз подзвоніть своїм батькам чи бабусі з дідусем. Розкажіть їм цю інформацію сьогодні, адже завтра їм можуть подзвонити шахраї

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54

З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.

Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02

Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини