Обігрівайся безпечно
З настанням осінньо-зимового періоду та у зв'язку із зниженням температури повітря населення розпочало обігрів власних помешкань та рятуючись від холоду, не звертають увагу на дотримання правил пожежної безпеки. А це рано чи пізно призводить до пожеж і трагічних наслідків.
На Чернігівщині станом на 6 листопада виникло 1159 пожеж, що на 2,8% більше ніж у минулому році. Внаслідок пожеж загинуло 83 чоловіки, постраждало 22 особи. За статистикою, більшість пожеж, пов'язаних із загибеллю людей, виникає саме у житловому секторі.
Основними причинами пожеж в житловому секторі є порушення правил монтажу та експлуатації печей та димоходів, необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, коротке замикання електромережі, а також паління у ліжку.
Так, 5 листопада о 19:39 у Чернігові до Територіального управління МНС надійшло повідомлення про пожежу в одній з квартир п'ятиповерхового житлового будинку по вул. Бєлова, 14. Через шість хвилин на місці події працювало відділення першої державної пожежно-рятувальної частини. У цей час однокімнатна оселя була повністю охоплена вогнем. За пів години МНСки ліквідували пожежу та не допустили її розповсюдження у сусідні помешкання. В ході гасіння рятувальники знайшли в квартирі 81-річну господарку та передали її бригаді швидкої медичної допомоги. Літня жінка отримала отруєння чадним димом та опіки 2-3 ступенів 80% тіла. Її госпіталізовано до реанімації Чернігівської обласної лікарні, де від отриманих травм постраждала через дві години померла. Ймовірною причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем господарки квартири.
У зв'язку з цим, Управління Держтехногенбезпки в Чернігівській області закликає населення дотримуватися правил пожежної безпеки. Щоб уникнути лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, слід виконувати наступні правила безпеки:
Під час експлуатації пічного опалення не допускається:
- залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;
- розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника;
- здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
- використовувати для димових труб азбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.
Під час експлуатації електронагрівальних приладів не допускається:
- експлуатація проводів з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією;
- залишення під напругою проводів з неізольованими струмопровідними жилами;
- застосування саморобних подовжувачів, які не відповідають вимогам ПУЕ, що пред'являються до переносних (пересувних) електропроводок;
- застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання або ламп розжарювання;
- користування пошкодженими розетками, відгалужувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами;
- застосування для електромереж радіо- та телефонних проводів.
Пам'ятайте, що пожежу легше попередити, ніж потім ліквідовувати. Тож бережіть своє життя та майно від вогню!
Пресс-служба Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною