Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 23:05:01

"Україну треба робити кращою для своїх дітей, і це залежить від кожного з нас", - Іван Тельнов

25.08.2021   08:45Агенцiя

Лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні Іван Тельнов став учасником проєкту "30 лікарів Незалежної України".

Мета проєкту - познайомити читача із 30 лікарями, які розпочали свій професійний шлях у Незалежній Україні.

Іван Тельнов виріс у родині медиків, тому вибір професії «напросився сам собою». З раннього дитинства мріяв стати інфекціоністом, проте на момент вступу до університету місце на бюджеті залишилось лише для майбутнього пульмонолога. Попри те, що довелося дещо трансформувати мрію, Іван жодного разу не пошкодував про вибір.

Найбільша мотивація лікаря – пацієнти, які зараз, на жаль, стають все складнішими, ставлячи надважкі задачі. Але це спонукає до розвитку. Іван підкреслює, що кожен випадок підштовхує до щоденного самовдосконалення – пошуку актуальної інформації, вивчення іноземних мов для розуміння закордонних новітніх тенденцій та даних по спеціалізації. Навіть втрата життя пацієнта – це не лише сум, біль та обурення як для кожної нормальної людини, а й крок до покращення себе як фахівця, розбору помилок, аби наступного разу врятувати.

Тим більше зараз умови для розвитку лікаря є: «Підтримую шлях реформування системи, адже всі успішні країни вже давно його пройшли. Це болюче питання, проте лікувальні заклади, які зрозуміли необхідність розвитку – закупівлі обладнання, навчання персоналу тощо – то дуже успішні лікарні з задоволеними пацієнтами, яким не потрібно власним коштом купляти медикаменти».  

Пульмонолог поділився і професійними порадами для майбутніх медиків: «По-перше, якщо володієш знаннями, то обов'язково поділися з колегами, не стався зверхньо, не зважай на звання чи посади. Кожен лікар – це твій колега, і якщо навіть прості речі потребують допомоги, допоможи. По-друге, роби все для своєї країни – нехай то будуть маленькі кроки у спеціальності, але кожного дня. Вивчай українську мову, запитуй старших колег, сперечайся й обґрунтовано доводь свою думку. Україну треба робити кращою для своїх дітей, і це залежить від кожного з нас».

Про проєкт

"Наші найкращі лікарі — активні учасники змін, які віддають чимало сил, щоби ми почувалися захищеними, і самі від того є щасливими. 30 медиків, про яких ми розповіли на сторінках нашого спецпроєкту, — лише частина із тих, хто працює на “передовій” системи охорони здоров’я, що реформується, та щоденною працею творить зміни", - зазначають у МОЗ.

Останні новини Чернігівщини

Чотири гектари чернігівської Кордівки віддали під урбан-парк

Чотири гектари чернігівської Кордівки віддали під урбан-парк 16:17

У лісопарку Кордівка у Чернігові планують збудувати урбан-парк.

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії 15:38

У Чернігівській міськраді, де 27 січня проходить сесія, Державне бюро розслідувань проводить обшук.

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни 12:00

За матеріалами Служби безпеки України Апеляційний суд Чернігівської області остаточно затвердив рішення про покарання іноземця – мешканця Чернігова за поширення публічних закликів до війни.

Тетянине свято на сцені філармонійного центру

Тетянине свято на сцені філармонійного центру 11:49

Віддані шанувальники творчості артистів Чернігівського обласного філармонійного центру завжди з нетерпінням чекають на 25 січня — Тетянин день.

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє»

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє» 10:45

«Без Крут навіть акт 22 січня був би документом без підпису, бо такі акти мало виголосити. Їх треба чинити…», - Євген Маланюк, письменник, сотник армії УНР

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини