Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 03:32:28

Наш орієнтир – легальна робота в Україні

21.08.2021   19:01Агенцiя

Про те, чому так важливо подолати працю «в тіні» та платити кваліфікованим працівникам гідні зарплати, йшлося на засіданні «круглого столу», що відбувся днями в Прилуцькій райдержадміністрації.

 Тема обговорення - «Соціальне партнерство при вирішенні питань детінізації зайнятості населення та легалізації оплати праці». Ініціатор заходу – Чернігівський обласний центр зайнятості. Участь у засіданні взяли голова  Прилуцької райдержадміністрації Геннадій Луценко, голови об’єднаних територіальних громад,  представники Управління Держпраці в Чернігівській області та служби зайнятості. Головувала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

За її словами, станом на 1 серпня ситуація на ринку праці області має позитивні тенденції та ознаки стабілізації. Кількість безробітних суттєво зменшується в порівнянні з відповідною датою минулого року, стає меншим і навантаження на одне вільне робоче місце. Тому якщо не буде чергових локдаунів,  наприкінці цього року ринок праці вийде на докарантинний рівень. Серед проблем у сфері зайнятості, характерних для нашої області, Лідія Падалка назвала кризову демографічну ситуацію, трудову міграцію працездатного населення, тіньову зайнятість та дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили.
«З початку 80-х років і донині спостерігається процес депопуляції населення, - сказала директор обласного центру зайнятості. - Дефіцит молодих кадрів в подальшому буде ще більш відчутним, а працівники віком старше 45 років та пенсіонери, які готові працювати, фактично стануть безальтернативним трудовим ресурсом для місцевих роботодавців».

Лідія Падалка зазначила, що головним чинником, який зумовлює відтік робочої сили до столиці та за кордон і сприяє поширенню тіньової зайнятості, є низька заробітна плата. Натомість її гідний рівень мотивуватиме людей працювати легально і вдома.

«Станом на 1 серпня в базі даних обласної служби зайнятості були актуальними 1090 вакансій, - сказала вона. – З них кожна четверта із мінімальним розміром оплати праці, у половині – зарплата до 9 тис. гривень і лише 1,5% - були «дорожчими» за 15 тис. До речі, заробітна плата, яку роботодавці виставляють у вакансіях, що подають до служби зайнятості, на 40% менша, ніж середня в області. Звісно, оперативно укомплектувати такі пропозиції роботи не просто, та й висококваліфіковані фахівці відмовляються працювати за таку оплату. Водночас конкурентний розмір зарплати – це швидкість та якість укомплектування вакансій».

Служба зайнятості не стоїть осторонь цих проблем і постійно проводить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу як серед безробітних, так і роботодавців щодо переваг офіційного працевлаштування, наслідків тіньової зайнятості і зарплат «в конверті» та популяризації легальних пропозицій роботи з гідною оплатою праці.

За словами Лідії Падалки, наразі у центрі уваги служби зайнятості є оперативне працевлаштування шукачів роботи та збільшення кількості вакансій з гарними умовами праці. «Мета застосування нових підходів у роботі та удосконалення традиційних послуг – це бажання служби відповідати вимогам часу та залишатися надійним соціальним партнером для наших клієнтів», - сказав вона.
На засіданні «круглого столу» також йшлося про перспективи розвитку Прилуцького району та залучення інвестицій в його розвиток, наслідки неформальної зайнятість для економіки і соціального захисту громадян,  можливості співпраці служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами щодо вирішення проблем безробіття та надання послуг її жителям.
Виступаючі були одностайні в тому, що легалізація заробітної плати та зайнятості населення – загальна проблема і відповідальність всіх державних органів, роботодавців та найманих працівників, тому й вирішувати її слід спільними зусиллями.
Подібні заходи наразі активно проводяться в усіх територіальних громадах області.

Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.