Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 17:06:58

З 1 жовтня пацієнти зможуть отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки”. Як працюють доступні ліки у Чернігівській області

13.08.2021   09:42Агенцiя

НСЗУ почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня. Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну.

А Національна служба здоров’я відшкодує аптекам, які працюватимуть за договором з НСЗУ, вартість препаратів.

З початком адміністрування програми Національною службою здоров’я України кожен пацієнт  зможе  отримати потрібні препарати, гарантовані державою.

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно - за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. Програма реімбурсації інсулінів відкриває доступ до ліків для всіх громадян.

Щоб отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки”, пацієнту потрібно:

    відвідати ендокринолога
    отримати від ендокринолога індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я
    отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря
    інсуліни можна буде отримати в будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Головна умова - аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації - можна буде уточнити за номером 16 77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з “Доступними ліками” можна перевірити й на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.

Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то   сімейний лікар направляє пацієнта до знову ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Тому головне, що повинен зробити пацієнт, - укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій.

Як працюють доступні ліки у Чернігівській області?

 На сьогодні НСЗУ вже відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань (в т.ч. і профілактику інфарктів та інсультів), бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.  Програма включає 293 лікарських засобів. 70 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші - з доплатою.

Щоб скористатися програмою, потрібно отримати електронний рецепт у сімейного лікаря.

Пацієнти можуть отримувати ліки незалежно від місця виписки рецепту та місця реєстрації у будь-якій аптеці з  позначкою “Тут є доступні ліки”.

79% аптек Чернігівщини, які працюють за програмою “Доступні ліки” знаходяться в радіусі 1 км від місць, де мешканці області уклали договір з сімейним лікарем. А 760,7 тис. мешканців області мають укладені декларації з лікарем первинки.

З початку цього року за програмою “Доступні ліки” лікарі первинки у Чернігівській області виписали понад 245 тис. рецептів. Найбільша кількість - понад 174,6 тисячі -  припадає на ліки від серцево-судинних захворювань.

З січня до програми приєдналися вперше  понад 13,1  тисяч  пацієнтів. А загалом програмою користуються 81,3 тис. пацієнтів.

НСЗУ чітко виконує умови співпраці з аптечними закладами та вчасно виплачує кошти. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам області понад  5,7 млн грн. А за весь час адміністрування програми НСЗУ відшкодувала аптекам понад 26,7 млн гривень.

Останні новини Чернігівщини

Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.

Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08

8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини