Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 03:07:32

Від початку року на території Чернігівщини не встановлено жодного випадку масової загибелі бджіл

09.08.2021   17:43Агенцiя

Протягом 1-ого півріччя структурними підрозділами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у відповідності до вимог законодавства зареєстровано та паспортизовано 655 пасік, в яких налічується 26711 бджолосімей.

Всі ці бджологосподарства внесені до Реєстру паспортів пасік.

Відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності і якості харчових продуктів» 678 операторів ринку зареєстровані в реєстрі операторів ринку харчових продуктів, як такі, що займаються первинним виробництвом продуктів бджільництва. 

З метою встановлення фактів отруєння бджіл засобами захисту рослин більше ніж у півсотні територіальних громад області створено  постійно діючі комісії. Фахівці Держпродспоживслужби запевняють: за півроку в області не встановлено випадків масової загибелі бджіл, у тому числі внаслідок застосування аграріями засобів захисту рослин.

Для недопущення таких ситуацій на засіданні ДНПК при Чернігівській ОДА розглянуто питання профілактики отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та порядок реєстрації пасік. В районах і містах області від початку року проведено 39 нарад з питань бджільництва, у яких взяли участь близько п’ятисот пасічників, 20 представників громадських організацій бджолярів, 115 - сільгосппідприємств різних форм власності.

З набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розроблено єдиний підхід до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл і формування тарифів за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках та опрацьовано алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.