Чернігівський апеляційний суд посилив покарання кянину за вчинене ДТП на Чернігівщині
Вироком Чернігівського апеляційного суду задоволено апеляційну скаргу прокурора, подану на вирок Бобровицького районного суду Чернігівської області від 25.09.2020 стосовно мешканця Києва, який обвинувачувався у вчиненні ДТП.
Він здійснив найзд на велосипедиста, внаслідок чого потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження та став інвалідом.
Суд погодився з доводами прокурора, що покарання, призначене місцевим судом у виді 4 років позбавлення волі, від відбування якого обвинуваченого звільнено з іспитовим строком, не відповідає тяжкості вчиненого злочину, наслідкам, що настали, та поведінці обвинуваченого.
Зокрема, під час досудового розслідування та в судах першої та апеляційної інстанції обвинувачений своєї провини не визнав, перекладав відповідальність на потерпілого. Не зважаючи на довготривалу реабілітацію потерпілого, який після ДТП став інвалідом та не в змозі повернутися до нормального життя через тяжкість отриманих тілесних ушкоджень, обвинувачений не вжив заходів для надання потерпілому фінансової допомоги.
З урахуванням обставин, вчинення злочину, даних, що характеризують особу обвинуваченого, обставин, які пом’якшують та обтяжують покарання, апеляційний суд засудив чоловіка за ч. 2 ст. 286 КК України до покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 2 роки.
Крім того, з обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто в рахунок відшкодування шкоди майже 99 тис. грн.
Вирок набрав законної сили.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40
Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.
8 січня: цей день в Україні і світі 08:31
День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression
Увага! Погіршення погодних умов! 18:25
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.
Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19
Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.