Поліцейські Чернігівщини в ігровій формі навчають дітей, як розпізнавати торгівців людьми
Команда дітей віком від 8 до 12 років сіли за ігровий стіл з поліцейськими та юристом, щоб проаналізувати, як розпізнати торгівців людьми та не стати їх жертвами.
"З вихованцями Центру роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання «Ровесник» (мікрорайон Подусівка) у настільну гру «Ліза та її друзі подорожують світом» грали поліцейські та юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк", — розповіла інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Христина Єфіменко.
В ігровій формі дітям молодшого та середнього шкільного віку легше засвоювати інформацію, зокрема, і щодо торгівлі людьми. Це складна тема, але діти мають знати, як не стати жертвою.
"Під час гри діти, так би мовити, подорожували світом. У віртуальну валізу із запропонованих грою варіантів школярі поклали лише дев’ять речей, які мали б їм допомогти розв’язати проблеми у подорожі. Наприклад, компас чи карта, засіб від комарів чи медична довідка, — ділиться нюансами гри Христина Єфіменко, — Тепер ці школярі мають навички безпечної подорожі. Вони знають, що передує торгівлі людьми".
Поліцейські та юрист розказали дітям про необхідність мати своє "кодове слово/речення". Дитина може використовувати його в біді. Наприклад, дитина розуміє, що за нею слідкує підозрілий незнайомець. Щоб не розізлити потенційного зловмисника, дитина може подзвонити родичу і озвучити "кодове слово". Наприклад: "Мам, як справи у кота Барсіка?" Мати заздалегідь знає цю фразу і розуміє, що потрібно відправлятися на допомогу до дитини.
Настільна гра «Ліза та її друзі подорожують світом» також підіймає питання толерантності, командної роботи та розвитку лідерських навичок.
Нагадаємо, що 30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Поліція проводить широку роз’яснювальну роботу, адже в Україні існують випадки, коли дітей та молодь використовують у якості дешевої робочої сили, для розповсюдженні наркотиків та примусового надання сексуальних послуг.
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:27
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 пожежу.
На Чернігівщині суд виніс вирок ґвалтівнику малолітньої дитини 11:23
Ніжинський міськрайонний суд виніс вирок мешканцю Ніжинського району, який у 2025 році зґвалтував свою 12-річну падчерку. Його засуджено до 15 років позбавлення волі.
Поліція документує наслідки ворожих атак по мирному населенню Чернігівщини: поранена жінка 11:22
Минулої доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. У м.Сновськ Корюківського району внаслідок влучання БпЛА по території приватного підприємства зазнала поранення 68-річна цивільна жінка.
11 червня: цей день в Україні і світі 08:20
День 1567 Російська агресія - Day 1567 Russian aggression
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу щодо директора підприємства, через порушення правил безпеки якого загинув працівник 15:48
Слідчі слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції під процесуальним керівництвом Новгород-Сіверської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо директора однієї з філій підприємства, через порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві якого, загинув працівник.