Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 20:55:06

Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років

03.11.2012   14:39Агенцiя

Поважний ювілей відзначали безпосередньо в трудовому колективі – без традиційних помпезності та офіціозу, тепло й по-домашньому.

Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років

Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років

В урочистостях взяли участь представники влади, керівники провідних лікувальних закладів області й, звичайно, ветерани та колишні працівники. З нагоди свята були вручені почесні грамоти й подяки кращим лікарям і медсестрам – від обласної державної адміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я і обкому галузевої профспілки.

У змістовних доповідях і виступах провідних фахівців лікувального закладу і, зокрема, Сергія Лебедєва, Світлани Александрової, Валентина Скрипника відтворено основні етапи становлення й розвитку лікарні та психіатричної служби області загалом.

Як зазначав головний лікар Володимир Ященко, ще в 1787 році при Максаківському монастирі Новгород–Сіверської єпархії Чернігівської губернії вперше в Україні було організовано заклад для лікування психічно хворих. Наприкінці ж 18-го – початку 19-го століть сформувався медичний підхід до зцілення душевнохворих.

В 1802 році в Чернігові відкрито будинок для божевільних, підпорядкований “Приказу общественного призрения”. Звідси й родовід поважної ювілярки.

За понад два століття лікарня пройшла шлях, характерний для вітчизняної психіатрії. У різні роки заклад очолювали висококваліфіковані керівники – Петро Глевін, Дмитро Новосьолов, Панас Білий, Микита Артеменко, Володимир Бабухадія, Валерій Лобнер, Михайло Підвербний, Борис Тарасов, Едуард Лапінський… Та переломний етап у діяльності лікарні пов’язують з ім’ям нинішнього головного лікаря Володимира Ященка, котрий обійняв цю відповідальну посаду в непрості часи. За дев’ять років керівництва Володимира Івановича завдяки його організаторському таланту, продуманій стратегії відродження іміджу лікувального комплексу, зусиллям згуртованої команди однодумців психіатрична служба області увійшла до першої п’ятірки ідентичних закладів України.

На урочистостях говорили про здобутки й проблеми, перспективи діяльності й нові завдання-плани. Та мене особисто до глибини душі схвилював виступ–екскурс в минуле лікаря Анатолія Косенка, котрий не лише проникливо відтворив у спогадах історію закладу, а й великою теплотою і вдячністю розповів про колег, з якими не один десяток років пліч-о-пліч рятував хворих. У трудовій книзі Анатолія Івановича лише один запис – про прийняття на роботу до Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, зроблений понад три десятиліття тому.

Так, саме медичний персонал, високопрофесійний і самовідданий колектив є надбанням і гордістю закладу. Імена медпрацівників увійдуть в історію зі сторінками чудового кольорового видання “Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня”, до творення якого насамперед причетні Анатолій Косенко та Людмила Ященко.

Ольга ЧЕРНЯКОВА, “Європейська Україна”

http://upi.org.ua/news/chernigivskij_oblasnij_psikhonevrologichnij_likarni_vipovnilosja_210_rokiv/2012-11-03-16579

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини