Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років
Поважний ювілей відзначали безпосередньо в трудовому колективі – без традиційних помпезності та офіціозу, тепло й по-домашньому.

Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнилося 210 років
В урочистостях взяли участь представники влади, керівники провідних лікувальних закладів області й, звичайно, ветерани та колишні працівники. З нагоди свята були вручені почесні грамоти й подяки кращим лікарям і медсестрам – від обласної державної адміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я і обкому галузевої профспілки.
У змістовних доповідях і виступах провідних фахівців лікувального закладу і, зокрема, Сергія Лебедєва, Світлани Александрової, Валентина Скрипника відтворено основні етапи становлення й розвитку лікарні та психіатричної служби області загалом.
Як зазначав головний лікар Володимир Ященко, ще в 1787 році при Максаківському монастирі Новгород–Сіверської єпархії Чернігівської губернії вперше в Україні було організовано заклад для лікування психічно хворих. Наприкінці ж 18-го – початку 19-го століть сформувався медичний підхід до зцілення душевнохворих.
В 1802 році в Чернігові відкрито будинок для божевільних, підпорядкований “Приказу общественного призрения”. Звідси й родовід поважної ювілярки.
За понад два століття лікарня пройшла шлях, характерний для вітчизняної психіатрії. У різні роки заклад очолювали висококваліфіковані керівники – Петро Глевін, Дмитро Новосьолов, Панас Білий, Микита Артеменко, Володимир Бабухадія, Валерій Лобнер, Михайло Підвербний, Борис Тарасов, Едуард Лапінський… Та переломний етап у діяльності лікарні пов’язують з ім’ям нинішнього головного лікаря Володимира Ященка, котрий обійняв цю відповідальну посаду в непрості часи. За дев’ять років керівництва Володимира Івановича завдяки його організаторському таланту, продуманій стратегії відродження іміджу лікувального комплексу, зусиллям згуртованої команди однодумців психіатрична служба області увійшла до першої п’ятірки ідентичних закладів України.
На урочистостях говорили про здобутки й проблеми, перспективи діяльності й нові завдання-плани. Та мене особисто до глибини душі схвилював виступ–екскурс в минуле лікаря Анатолія Косенка, котрий не лише проникливо відтворив у спогадах історію закладу, а й великою теплотою і вдячністю розповів про колег, з якими не один десяток років пліч-о-пліч рятував хворих. У трудовій книзі Анатолія Івановича лише один запис – про прийняття на роботу до Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, зроблений понад три десятиліття тому.
Так, саме медичний персонал, високопрофесійний і самовідданий колектив є надбанням і гордістю закладу. Імена медпрацівників увійдуть в історію зі сторінками чудового кольорового видання “Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня”, до творення якого насамперед причетні Анатолій Косенко та Людмила Ященко.
Ольга ЧЕРНЯКОВА, “Європейська Україна”
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.