Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 вересня, 02:48:07

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

24.07.2021   10:48Агенцiя

22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.

З-поміж іншого йшлося також і про дотації бджологосподарств, розташованих на території регіону.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Голік, зокрема наголосив, що на державну підтримку можуть розраховувати лише паспортизовані  пасіки. Він також поінформував учасників наради, що на сьогодні в територіальних органах Держпродспоживслужби Чернігівщини зареєстровано 681 пасіку,  де налічується 26711 бджолосімей. Всі ці бджологосподарства внесені до Реєстру паспортів пасік. Відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 678 операторів ринку внесені до реєстру операторів ринку харчових продуктів (здійснюють діяльність з первинного виробництва продуктів бджільництва). 

За словами Миколи Голіка, з набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розроблено єдиний підхід до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл і формування тарифів (плати) за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках та опрацьовано алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.

Як зазначив Микола Голік, у районах та містах області від початку року проведено 39 нарад щодо ситуації у галузі бджільництва, у яких були задіяні понад 490 пасічників, 20 представників громадських організацій бджолярів, 115 представників сільгосппідприємств різних форм власності. Крім того, питання недопущення загибелі бджіл неодноразово висвітлювалось на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, матеріали розповсюджувались у різноманітних інтернет-виданнях та оприлюднювались в ефірі «Чернігівська хвиля».

Микола Голік повідомив учасників наради, що станом на 22 липня офіційних звернень від громадян щодо випадків масової загибелі бджіл на території Чернігівської області до територіальних управлінь Держпродспоживслужби не надходило.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 33 нових випадки COVID-19 19:21

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 вересня в області зафіксовано 33 нових випадки COVID-19.

Протизсувні роботи на березі Снова у Седневі може частково профінансувати обласний прориродоохоронний фонд 16:43

У Седневі поблизу навчально-виховного комплексу вздовж берегової зони річки Снов поступово зсувається ґрунт. Ситуацію обговорили вчора, 21 вересня, в облдержадміністрації на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 544 особи 16:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 вересня в області щеплено першою та другою дозою 309 840 людей.

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили стан протидії злочинності у бюджетній сфері 16:29

У середу 22 вересня року, під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів регіону.

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді

62 мільйони гривень на реалізацію проєктів стратегії розвитку планують витратити у Срібнянській громаді 10:14

Для реалізації 44 проєктів першого плану з реалізації Стратегії розвитку до 2027 року Робоча група пропонує витратити 62 мільйони гривень. Ці проєкти планують реалізувати за перші два роки та три місяці впровадження стратегії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини