Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області
22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.

З-поміж іншого йшлося також і про дотації бджологосподарств, розташованих на території регіону.
Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Голік, зокрема наголосив, що на державну підтримку можуть розраховувати лише паспортизовані пасіки. Він також поінформував учасників наради, що на сьогодні в територіальних органах Держпродспоживслужби Чернігівщини зареєстровано 681 пасіку, де налічується 26711 бджолосімей. Всі ці бджологосподарства внесені до Реєстру паспортів пасік. Відповідно до вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 678 операторів ринку внесені до реєстру операторів ринку харчових продуктів (здійснюють діяльність з первинного виробництва продуктів бджільництва).
За словами Миколи Голіка, з набранням чинності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розроблено єдиний підхід до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл і формування тарифів (плати) за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках та опрацьовано алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки.
Як зазначив Микола Голік, у районах та містах області від початку року проведено 39 нарад щодо ситуації у галузі бджільництва, у яких були задіяні понад 490 пасічників, 20 представників громадських організацій бджолярів, 115 представників сільгосппідприємств різних форм власності. Крім того, питання недопущення загибелі бджіл неодноразово висвітлювалось на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, матеріали розповсюджувались у різноманітних інтернет-виданнях та оприлюднювались в ефірі «Чернігівська хвиля».
Микола Голік повідомив учасників наради, що станом на 22 липня офіційних звернень від громадян щодо випадків масової загибелі бджіл на території Чернігівської області до територіальних управлінь Держпродспоживслужби не надходило.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.