Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 грудня, 22:07:20

Викрили схему ухилення від сплати податків на 15 мільйонів гривень

10.07.2021   08:46Агенцiя

Про те, до яких схем вдаються окремі господарники аби занизити суму податків, розповіла заступник начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська.

Майже рік у зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з COVID – 19, контролюючі органи не проводили перевірок платників податків, які формували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів або послуг. Наразі податківцями області викрито схему розкрадання бюджетних коштів.

Так, в поле зору податківців потрапив суб’єкт господарювання, який протягом 2019-2020 років, маючи обсяги продажу понад 450 млн грн., не сплатив до бюджету жодної гривні податку на додану вартість.

Дане підприємство займається будівництвом, капітальним ремонтом, утриманням доріг державного та місцевого значення на території Чернігівської, Сумської, Київської та Житомирської областей та є неодноразовим переможцем публічних закупівель, які фінансуються за державні кошти, замовниками робіт є державні департаменти та управління зазначених областей.

Податковими аудиторами Головного управління ДПС у Чернігівській області в ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки встановлено, що крім звичайного бітуму, асфальту, щебеню, піску, переважно за державний кошт, дане підприємство освоїло використання нового компоненту, який має назву «схемний податковий кредит».

При формуванні ризикового податкового кредиту з ПДВ підприємство задокументувало отримання бітуму, піску, щебеню невідомого походження більш як від 30 постачальників. Фактично ці контрагенти - постачальники, використовуючи так звані «скрутки ПДВ» лише умисно формували податкову вигоду для даного підприємства, з метою несплати ним ПДВ. Наприклад, при постачанні бітуму у контрагента відсутнє придбання бітуму, натомість, його податковий кредит з ПДВ сформовано за рахунок придбання одягу та продуктів харчування.

Такі підприємства не мали можливості реального постачання будівельних матеріалів у зв’язку з відсутністю найманих працівників, виробничих ресурсів, є фігурантами у кримінальних провадженнях. Ділки, які залучені до ланцюга постачання, звітували з ПДВ лише декілька місяців, а саме, в період надання податкової вигоди вищезгаданому будівельному підприємству та іншим платникам податків.
    
В результаті такої оборудки, з використанням  схемного податкового кредиту, підприємство ухилилось від сплати до бюджету податку на додану вартість на суму 15 мільйонів гривень.

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини