Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 03:53:11

Про ефективне використання держмайна - на нараді в облдержадміністрації

09.07.2021   11:05Агенцiя

8 липня перший заступник голови Чернігівської ОДА Олена Бойко провела чергове засідання робочої групи з питань управління та розпорядження об’єктами державної власності.

— Нагадаю, що головною метою приватизації є перетворення непродуктивних активів на продуктивні. Облдержадміністрація зацікавлена в ефективному використані держмайна. Тож маємо разом розглянути можливі варіанти ефективних управлінських рішень щодо об’єктів державної власності, які використовуються не за призначенням, — наголосила Олена Бойко.

Начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях Валерій Йовенко поінформував про виявлені об’єкти держмайна, які не використовується за призначенням. За його даними, такі об’єкти є у сфері управління Держлісагентства, Державного агентства водних ресурсів та Держгеокадастру. По деяким з об’єктів уже готуються документи для передачі в оренду. Причини того, що балансоутримувачі не хочуть виставляти об’єкти держмайна на аукціони, різні. Приміром, планують використовувати такі об’єкти самостійно, змінивши цільове призначення. Так, їдальню в селі Олешня Чернігівського району, що на балансі Державного агентства лісових ресурсів, хочуть перепрофілювати під об’єкт житлового фонду для молодих спеціалістів лісового господарства.

Також члени робочої групи розглянули питання передачі об’єктів державного житлового фонду та споруд цивільного захисту з державної в комунальну власність. Серед запрошених для обговорення цього питання — представники кількох територіальних громад, яким пропонується до передачі таке майно, а саме: Борзнянської, Городнянської, Киїнської, Ріпкинської та Прилуцької. За словами Валерія Йовенка, з понад 3700 об’єктів, що не ввійшли до статутних капіталів господарських товариств, створених в процесі приватизації й залишились на їхніх балансах, прийняті управлінські рішення по переважній більшості. Нині не більше 50 об’єктів лишаються не переданими до комунальної власності, вони найбільш проблематичні — знаходяться в напівзруйнованому стані, не мають необхідної технічної документації, балансової оціночної вартості тощо.

— Якщо на території ТГ є об’єкти житлового фонду в аварійному стані, і керівники цих громад не хочуть приймати таке майно в комунальну власність, виникає питання безпеки місцевих жителів. Адже такі об’єкти можуть руйнуватися і є потенційно небезпечними, — підкреслила Олена Бойко та звернулась до представників громад з пропозицією все ж таки брати на баланс аварійні житлові об’єкти для того, щоб згодом їх ліквідувати, а землю, яка звільниться, здати в оренду.

Підсумовуючи результати засідання, його учасники вирішили запросити представників ДСНС на наступну нараду, щоб обговорити алгоритм зняття з обліку захисних споруд цивільного захисту. Деякі громади відмовляються брати їх на свій баланс через незадовільний стан таких споруд, що фактично нівелює їх цільове призначення.

Крім того, керівнику Регіонального відділення ФДМУ рекомендували брати участь у засіданнях сесій громад, щоб проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо механізмів передачі в комунальну власність об'єктів державного житлового фонду та захисних споруд цивільного захисту.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).