Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 04:36:57

Проведено спільну нараду правоохоронних та інших державних органів з питань додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин

08.07.2021   14:20Агенцiя

В ході наради її учасники напрацювали конкретні кроки щодо підвищення рівня протидії злочинності у сфері земельних правовідносин, забезпечення ефективного розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії.

На обговорення наради, у якій взяли участь керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина, начальник Головного управління Національної поліції в області Володимир Нідзельський, начальник Управління стратегічних розслідувань в області Дмитро Абрикосов, начальник Державної екологічної інспекції у області Сергій Жук, начальник Головного управління  Держгеокадастру в області Олександр Старченко та представники інших відомств, винесено надактуальне для регіону питання – додержання вимог законодавства у сфері земельних відносин, протидія кримінальним правопорушенням зазначеної категорії.

Як наголосив у своєму вступному слові Сергій Василина, сфера земельних відносин у державі перебуває на стадії активного реформування.
Завершився термін мораторію на  продаж землі сільськогосподарського призначення, наразі відкрито ринок сільськогосподарських земель. Водночас  земельні відносини є однією з найбільш корумпованих сфер державного управління. Зловживання у сфері земельних відносин призводять до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, втрати земель державної та комунальної власності.

У гонитві за отриманням надприбутків від господарської діяльності, мінімізації витрат, суб’єктами господарювання вже фактично системно здійснюється порушення вимог земельного законодавства: самовільне зайняття земель, розорювання прибережних захисних смуг, земель природно-заповідного фонду тощо.

Протидіяти таким фактам можливо лише спільними зусиллями правоохоронних органів, уповноважених органів державного контролю. Але при цьому стан протидії порушенням у сфері захисту земельних ресурсів, ефективність взаємодії правоохоронних та уповноважених органів державного контролю у цій сфері не повною мірою відповідають їх поширеності в регіоні та потребують суттєвого покращення.

Сергій Василина також зосередив увагу учасників наради на кроках щодо посилення протидії кримінальним правопорушенням у сфері земельних правовідносин з ознаками корупції, повноті вжиття заходів представницького реагування до відшкодування завданих збитків та повернення земель. Особливу увагу у цій сфері слід приділити питанням законності прийняття рішень про виділення земель у приватну власність, операцій з купівлі-продажу.  

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина 18:02

Співробітники управління карного розшуку та кримінального блоку поліції області викрили зловмисників, які причетні до розбійного нападу на 42-річного фермера з Ніжина та його 33-річну знайому. Підозрюваним загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 17:55

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 25 січня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19 17:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, за тиждень (17.01.2022-23.01.2022) в області зафіксовано 2168 нових випадків COVID-19.

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини