Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 09:55:32

Прокуратура повертає майже 130 га особливо цінних земель державному дослідному підприємству

07.07.2021   07:37Агенцiя

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Чернігівської обласної прокуратури, у справі за позовом в інтересах держави до ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про повернення майже 130 га особливо цінних земель у державну власність.

Цьому рішенню передувало обґрунтоване та послідовне відстоювання прокуратурою своєї позиції в апеляційному та касаційному порядку.

Прокуратурою встановлено, що відповідно до державного акту на право постійного користування землею Дослідному господарству «Івківці» надано майже 5 тис. га земель для ведення сільського господарства, що відносяться до категорії особливо цінних.

Відповідно до Закону України «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, національних галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу» та Земельного кодексу України правом вилучення земель вказаної категорії з постійного користування державних підприємств наділено виключно Кабінет Міністрів України.

Всупереч зазначеному, право користування частиною землі Державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці» Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України» припинено за наказом Головного управління Держгеокадастру в області. Цим же наказом землі віднесено до земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності в адміністративні межі Івковецької сільської ради Прилуцького району.

Вказаний позов заявлений Чернігівською обласною прокуратурою в інтересах Кабінету Міністрів України за погодженням з Офісом Генерального прокурора.

Незважаючи на належну аргументацію, підстав на звернення прокурора з позовом в інтересах держави, судом першої інстанції 11.03.2021 у задоволенні позову відмовлено.

Обґрунтованість правової позиції зумовила оскарження органами прокуратури прийнятого рішення в апеляційному порядку.
Наразі позов прокурора задоволено.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини закликають громадян не впускати незнайомців до своїх осель

Поліцейські Чернігівщини закликають громадян не впускати незнайомців до своїх осель 09:54

Поліцейські застерігають громадян від невідомих осіб, які можуть представлятися соцпрацівниками чи співробітниками комунальних служб, щоб проникнути до помешкання довірливих людей для скоєння злочину.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2021 році

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2021 році 09:51

Станом на 1 січня 2022р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 162 автозаправні станції (АЗС).

З тарифом «Твій газ Рівномірний платіж» у листопаді-грудні споживачі зменшили витрати на 3,7 млн грн

З тарифом «Твій газ Рівномірний платіж» у листопаді-грудні споживачі зменшили витрати на 3,7 млн грн 09:48

Тариф «Твій газ Рівномірний платіж» обрало понад 3600 клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ».

До органів прокуратури Чернігівської області у 2021 році звернулося майже 5000 громадян

До органів прокуратури Чернігівської області у 2021 році звернулося майже 5000 громадян 09:42

У 2021 року до органів прокуратури Чернігівщини надійшло 4856 звернень, що на 19 % більше ніж у 2020 році (4075), у тому числі 61 – від народних депутатів України.

Прокуратура подаватиме апеляцію на рішення суду про звільнення з під варти депутата, підозрюваного у скоєнні ДТП зі смертельним наслідком

Прокуратура подаватиме апеляцію на рішення суду про звільнення з під варти депутата, підозрюваного у скоєнні ДТП зі смертельним наслідком 09:39

Прокурори оскаржуватимуть в апеляційному порядку рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 25 січня, яким депутата Бахмацької міської ради, підозрюваного у порушенні правил дорожнього руху, скоєними в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України), звільнено з під варти під цілодобовий домашній арешт.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини