Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 02:30:43

За січень-травень цього року заборгованість із зарплати в області зменшилась майже на 40%

01.07.2021   15:18Агенцiя

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко взяла участь у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яке 1 липня провів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як наголосив Глава Кабміну, одним із пріоритетів діяльності Уряду, очільників ОДА, міністерств та відомств має бути щоденна робота з подолання причин, які призводять до появи боргів із заробітної плати.

— Питання забезпечення конституційного права працівників на своєчасне одержання заробітної плати за працю має стати важливою складовою державної політики. Планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік визначено завдання щодо законодавчого врегулювання питання посилення захисту прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати. І тут немає місця компромісам — зарплата має платитися вчасно і в повному обсязі, — підкреслив Денис Шмигаль.

Більше половини боргу, що існує на підприємствах та в установах в Україні, існує саме в державному секторі. Не виняток у цьому і Чернігівщина — в області три підприємства-боржники, підпорядковані центральним органам влади, мають 5,4 млн грн зарплатного боргу, що становить 55,5 % від загальної суми. Упродовж травня 2021 року сума заборгованості на цих підприємствах зросла ще на 0,3 млн грн або на 6,4 %.

В цілому ж станом на 1 червня цього року сума заборгованості із виплати заробітної плати працівникам дванадцяти підприємств, установ і організацій області становила 9,8 млн грн, що на 6,5 млн грн або на 39,8 % менше, ніж на початок року. Упродовж травня цього року сума боргу скоротилася на 0,3 млн грн або на 2,9 %.

— Чернігівська облдержадміністрація продовжує систематичну роботу із ліквідації зарплатних боргів. В результаті область вже протягом кількох місяців залишається в числі лідерів зі скорочення суми боргу, — прокоментувала ситуацію на Чернігівщині голова ОДА Анна Коваленко. — Наша кінцева мета — повністю позбутися боргів із зарплати. Для цього продовжимо спілкуватися як з керівництвом підприємств області, так і з органами державної влади, від яких залежить оплата праці на підприємствах державної власності.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування

Психологічні лайфхаки для позитивного спілкування 12:03

Комунікації правлять світом. Результатом грамотного спілкування у будь-якій сфері життя є гарні відносини та продуктивність.

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви

Психосоматика: що робити, якщо у хворобах винні нерви 12:00

Кожне п’яте захворювання починається через стрес. Це фактично встановлений факт.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням

Смачні рецепти вихідного дня: зимові пироги з варенням 11:13

Взимку та навесні кондитери рекомендують готувати випічку з варенням. Пропонуємо кілька смачних та нескладних рецептів, які стануть в пригоді господиням.

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 17 до 23 січня 2022 року 10:19

Основна подія тижня – це повний місяць у ніч з 17 на 18 січня.

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні

16 січня - День Пам'яті кіборгів в Україні 10:13

16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту та загиблих воїнів.