Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 09:45:11

Майже 200 тисяч штрафів за порушення природохоронного законодавства

31.10.2012   13:32Агенцiя

У ІІІ кварталі п.р. Держекоінспекцією у Чернігівській області перевірено 839 об’єктів (підприємств, організацій) по дотриманню вимог природоохоронного законодавства. Позапланово проведено 225 перевірок.

Складено 1214 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 1156 осіб.

Сума накладених штрафів складає 199,223 тис. грн., сума стягнутих штрафів складає 196,146 тис. грн. За збитки, заподіяні державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, пред’явлено 178 претензій і позовів. Стягнуто 156 претензій і позовів.

Прийнято 16 рішень про тимчасову заборону (призупинення) виробничої діяльності на підприємстві за експлуатацію стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди та 2 рішення за експлуатацію артезіанських свердловин без дозволу на спецводокористування.

Матеріали 51 справи передано до правоохоронних органів, з них 21 – для порушення кримінальних справ, відкриті 2 кримінальні справи.

Впродовж ІІІ кварталу до Держекоінспекції у Чернігівській області надійшло 166 звернень громадян. Всі звернення громадян розглянуті відповідно до Закону України “Про звернення громадян”.

Протягом звітного періоду робота Інспекції була направлена на виконання та реалізацію політичних пріоритетів, стратегічних напрямків і завдань Міністерства екології та природних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України.
Питання “Про результати здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища у ІІІ кварталі 2012 року” розглянуте на засіданні Колегії Держекоінспекції у Чернігівській області.

Також на порядку денному розглянуті питання: “Про стан ведення претензійно-позовної роботи Інспекції за 9 місяців 2012 рок” та “Про стан дотримання вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”.

Обговоривши питання роботу Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у ІІІ кварталі 2012 року вирішено визнати задовільною.

Рішенням Колегії весь інспекційний та особовий склад зобов’язано:

– забезпечити повне виконання Плану заходів покладених на Державну екологічну інспекцію у Чернігівській області на ІV квартал 2012 року та добитись підвищення показників по контролю за ресурсами;

– посилити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів, за засміченням та забрудненням земель відходами та проводити обрахування збитків на відшкодування шкоди довкіллю, за додержанням режиму використання територій водоохоронних зон, прибережних смуг, земель природоохоронного призначення, за охороною та використанням об’єктів тваринного світу в Чернігівській області при взаємодії з користувачами мисливських угідь в організації та проведенні боротьби з браконьєрством;

– не допускати порушень вимог Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції”;

– здійснювати контроль підприємств, в результаті діяльності яких утворюються відпрацьовані мастила (оливи) та жири, а також суб’єктів господарювання, що використовують тару та пакувальні матеріали;

– посилити контроль органів місцевого самоврядування за покращенням санітарного стану сміттєзвалищ на підпорядкованих територіях;

– здійснювати контроль підприємств, які мають на балансі комплекси очисних споруд і здійснюють скид стічних вод у водні об’єкти;

– контролювати охорону та використання водних живих ресурсів, особливо на зимувальних ямах, та забезпечити організацію боротьби з браконьєрством по ВЖР при співпраці з Головним державним управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області;

– забезпечити ефективну роботу постів екологічного контролю у відповідності до вимог розпорядження КМУ від 01.03.2007 № 78-р.;

– посилити роботу по контролю за сплатою по відшкодуванню нарахованих збитків, завданих державі.

Тетяна Войтенко,
головний спеціаліст у зв’язках
з громадськістю та ЗМІ
Держекоінспекції
у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові до лікарень передали продукти, які під час карантину не будуть спожиті в дитсадках

У Чернігові до лікарень передали продукти, які під час карантину не будуть спожиті в дитсадках 09:36

У Чернігові продукти харчування, які закупалися для дитсадків, але не використовуються у зв'язку з карантином, передають міським лікарням.

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів 09:01

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:50

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 9 квітня до 8:00 10 квітня 2020 року.