Чоловік отримав вирок за заклики у соцмережі стратити "слуг народу"
Обвинувачений розміщав дописи у Facebook з особистої неприязні до президента України.

Прилуцький міськрайонний суд визнав винним уродженця Прилук у публічних закликах до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу і призначив два роки обмеження волі, які замінено на рік іспитового терміну.
Як з'ясувало слідство, обвинувачений, починаючи з лютого 2021 року, розміщував у Facebook дописи, направлені проти президента Володимира Зеленського і його команди.
У вироку наводиться два таких дописи: «Режим доживає своїх днів! Ця злочинно- олігархічна влада має бути знищена фізично, а всі згадки про неї забуті! Українці, тільки Майдан і повалення режиму врятують країну від остаточного краху і подальшого розколу! Знищимо зелену пухлину на тілі української державності!».
«ПреЗЕдент Володимир Зеленський разом із своєю зеленою командою Слуг перетворюють Україну у справжню руїну! Ці негідники та пройдисвіти грабують людей уже відкрито і від захмарних грошей втратили останню краплю гідності! Підняття тарифів заганяє всіх українців та майбутні наші покоління у кабалу можновладців без права на європейське майбутнє! Пора народу піднятись і покінчити з цією мерзотою! Всіх цих Слуг треба публічно стратити на Майдані як і їх рідню щоб діти цих злодіїв не змогли в майбутньому взяти реванш! А тих хто тікатиме просто мочити як худобу».
У вироку сказано, що ці дописи обвинувачений публікував через особисту неприязнь до президента України та державної влади.
За даними експертизи Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 24 березня, в текстах цих публікацій містяться розгорнуті заклики-звернення повстати та насильницьким шляхом повалити діючу українську владу, знищивши її фізично.
У суді обвинувачений визнав себе винним та щиро розкаявся. Просив суд суворо не карати, запевняючи про недопущення подібного в майбутньому.
Окрім умовного терміну покарання, суд зобов`язав обвинуваченого не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.
Також суд конфіскував у дохід держави телефон Samsung, з якого чоловік заходив у соцмережу і розміщував дописи із закликами про повалення конституційного ладу.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).