Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 серпня, 19:45:54

Поліцейські припинили діяльність міжнародного шахрайського брокерського колл-центру

14.06.2021   07:20Агенцiя

Оперативники управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області спільно з Ніжинським відділом поліції та СБУ провели санкціоновані обшуки у двох відокремлених офісах колл-центру, співробітники якого ошукували жителів країн СНГ.

Правоохоронці встановили, що протиправна діяльність була спрямована на заволодіння грошима українців та громадян іноземних держав під приводом залучення інвестицій та участі у торгах на фондових біржах.

Обидва незаконні офіси діяли у Чернігові. Організатором протиправної діяльності виявився 24-річний місцевий мешканець, який координував діяльність підпільного колл-центру з сумарною штатною чисельністю понад 60 осіб. Офісами керували двоє чоловіків, які звітували за виконану роботу перед організатором.

Оператори колл-центрів робили сотні дзвінків на день, пропонувавши громадянам СНГ заробити гроші на біржі. Для цього громадянин мав зробити початковий внесок у розмірі від 100 до 10000 доларів США. Від цієї суми клієнти повинні були отримати дивіденди.

Фігуранти створили клон сайту відомої фондової біржі та надсилали своїм потенційним клієнтам посилання для реєстрації «особистого кабінету». Громадянам здавалося, що вони в реальному часі бачать динаміку росту доходів на своїх брокерських рахунках. Насправді ж цифри штучно встановлювали співробітники шахрайського колл-центру. Зростання тривало, поки клієнт не спробує зняти готівку. Тоді його рахунок блокували та додавали в чорний список.

Оператори чернігівського колл-центру отримували заробітну плату в конвертах від 20 до 40 тисяч гривень. Вони отримували відсоток з кожного внеску клієнтів. «Преміальна» ставка залежала від того, яку суму оператору вдавалося виманити у потерпілого. Гроші за незаконну діяльність щомісяця привозили декілька чоловіків з міста Києва.

Під час першого спілкування з громадянином зловмисники використовували Sip-телефонію, що дозволяла здійснювати дзвінки в різні країни світу. Другий контакт з людиною відбувався через соціальну мережу, яка не дає можливості відслідкувати, де перебуває оператор підпільної організації.

У ході комплексу оперативних заходів поліцейські встановили, що офіси без будь-яких розпізнавальних знаків організатори шахрайського колл-центру облаштували в центрі Чернігова. Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили там 22 ноутбуки, 36 стаціонарних та 11 мобільних телефонів, сервери, модеми, банківські картки, сімкарти, чорнові записи, гроші.

Наразі проводяться подальші процесуальні дії, спрямовані на доведення вини фігурантів та притягнення їх до відповідальності частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Максимальна санкція покарання — позбавлення волі на строк до трьох років.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57

Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.

 Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року

Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55

Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:51

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

27 серпня: цей день в Україні і світі

27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50

День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі»

Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06

Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини