Під час вебінару розповіли про напрями підтримки місцевих товаровиробників
Про фінансову, інформаційно-консультаційну підтримку місцевих товаровиробників, їх промоцію та реалізацію політики розвитку підприємництва говорили, 26 травня, на семінарі, що відбувся в Чернігівській облдержадміністрації.

Організатори заходу – Департамент розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації. Цільова аудиторія – представники райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування області, громадських організацій, об’єднань підприємців, бізнес-асоціацій та підприємств.
З вітальним словом до учасників вебінару звернулася директорка Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації Олександра Хомик, яка зазначила, що метою цього заходу є сприяння збільшенню присутності та обсягів реалізації товарів місцевого виробництва на внутрішньому і зовнішніх ринках, а також підтримка сталого та ефективного розвитку малого і середнього підприємництва. Для цього, починаючи з 2018 року, реалізується кампанія «Чернігівщина, купуй рідне», спочатку в рамках обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки, а з 2021 року – у рамках Комплексної Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021-2027 роки «Чернігівщина конкурентоспроможна», і одним з важливих її напрямів є підтримка місцевих товаровиробників. У рамках Програми вживаються заходи щодо їх інформаційно-консультаційної, фінансової підтримки та промоції.
Далі Олександра Хомик всебічно висвітлила актуальну тему щодо підтримки місцевих товаровиробників за усіма запровадженими на регіональному рівні напрямами такої підтримки, серед яких – здійснення часткового відшкодування витрат підприємств області: на участь у виставково-ярмаркових заходах на національному та міжнародному рівнях; з сертифікації продукції або систем управління; проведення щорічного обласного конкурсу «Кращий товар Чернігівщини» тощо. І запропонувала представникам бізнес-середовища максимально використовувати усі чинні вектори підтримки.
Тему підтримки малого і середнього підприємництва висвітлили у своїх виступах заступник директора Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації – начальник управління бізнес-клімату, споживчого ринку та ціноутворення Світлана Полторацька і заступник генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» Марія Фінюк.
Як зазначила Світлана Полторацька, малий та середній бізнес є основою економіки області, тому розвиток цього сектору є пріоритетним напрямом діяльності обласної державної адміністрації і серед ключових його векторів - створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу, фінансово-кредитна, інвестиційна, інформаційна та консультаційна підтримка, розвиток регіональної інфраструктури підтримки підприємництва, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу, популяризація підприємницької культури та розвиток підприємницьких навичок, вдосконалення системи надання адміністративних послуг.
Про фінансово-кредитну та інформаційно-консультаційну підтримку суб’єктів малого і середнього бізнесу поінформувала Марія Фінюк.
Тему щодо реалізації проєкту розвитку хаб-системи підтримки підприємництва, інновацій і стартапів у Чернігівській області висвітлила заступник директора Агенції регіонального розвитку Чернігівської області, керівник Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Олена Муравйова та розповіла про роботу Центру і перспективні напрями його діяльності.
Про програми підтримки агропромислового комплексу поінформував заступник начальника управління розвитку сільського господарства – начальник відділу аналізу АПК та розвитку сільських територій Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації Василь Жук.
Переконана, що інформація, озвучена спікерами, буде корисною з точки зору практичного застосування, у першу чергу, для представників бізнесових кіл, - зазначила Олександра Хомик і запросила керівників підприємств скористатися можливостями як фінансової, так і інформаційно-консультаційної підтримки, а представникам райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування області запропонувала поширювати інформацію щодо запроваджених механізмів підтримки місцевих товаровиробників та залучати якомога більшу їх кількість до участі у чинних програмах підтримки.
Завершуючи вебінар, Олександра Хомик зазначила, що результатом започаткованих ініціатив з підтримки місцевих товаровиробників є забезпечення їх ефективного розвитку, підвищення конкурентоздатності продукції і товарів місцевого виробництва, розширення ринків збуту, покращення іміджу, а в кінцевому підсумку - активізація подальшого сталого розвитку економіки регіону, створення нових робочих місць і забезпечення зайнятості населення, підвищення рівня його доходів і добробуту, збільшення податкових надходжень до місцевих бюджетів та надання доступу до якісних місцевих товарів і продукції.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.