У Чернігівській ОДА обговорили можливості соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
25 травня під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи відбулося розширене засідання координаційної ради у справах дітей.

В режимі онлайн до обговорення долучилися представники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування територіальних громад, фахівці служб у справах дітей.
- Одним із пріоритетів соціальної політики України в цілому та Чернігівської області зокрема є розвиток та удосконалення системи сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Приємно відзначити, що з завершенням процесу децентралізації в кожній із 57 ОТГ створені служби у справах дітей. Місцева влада стає ближчою до сімей та дітей, які в першу чергу потребують допомоги, - зазначила Олена Дума.
Більш детально про стан влаштування дітей у сімейні форми виховання, проблеми та можливі шляхи покращення ситуації поінформував Станіслав Железний, заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації.
За його словами, справи підоблікових категорій дітей передані від ліквідованих районів до громад, але реформа щодо захисту прав дітей продовжується.
- На цьому етапі дуже важливо скоординувати роботу служб сільського, селищного та районного рівнів. Якщо відсутня можливість влаштувати дитину під опіку чи піклування родичам, то необхідно разом шукати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу чи усиновлювачів. Направлення дитини в інтернатну установу може відбуватись тільки у крайніх випадках, коли всі інші можливості вичерпані, - наголосив Станіслав Железний.
Загалом сімейними формами виховання в області охоплено 93,2% дітей, що на 0,7% перевищує середньоукраїнський показник та на 1,2% - показник минулого року. З початку поточного року усиновлено 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У порівнянні з минулим роком кількість вихованців у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу збільшилась на 2,2%. З початку поточного року до цих альтернативних форм сімейного виховання в області влаштовано 18 дітей, до кінця року планується влаштувати ще 43 дитини.
Учасники координаційної ради також порушили питання наставництва.
- За ініціативи голови облдержадміністрації Анни Коваленко наставництво стало одним із пріоритетів у діяльності місцевих органів влади. Адже в обласних закладах інституційного догляду перебуває більше 1 тис. дітей і всі вони потребують допомоги дорослого адаптуватися в суспільстві, - наголосила Алла Кот, директора Обласного центру соціальних служб.
У ході засідання розглянули і питання вирішення житлових проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У регіоні на квартирному обліку наразі налічується понад 1300 таких дітей та осіб віком від 16 та понад 23 років.
Виконання обласної Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2021-2023 роки, дасть змогу придбати 30 об’єктів нерухомості для такої категорії громадян.
- Ми мусимо докласти максимум зусиль для того, щоб забезпечити кожній дитині передбачені державою гарантії щодо виховання у сімейному оточенні, пошуку наставників, забезпечення житлом чи іншої соціальної підтримки. Адже від результатів нашої роботи залежить дитяче благополуччя, - наголосила Олена Дума.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.