Судові охоронці Чернігівщини та Київщини провели спільний тактико-спеціальний вишкіл
Суботнім ранком біля Чернігівського районного суду - велелюдно. На об'єкті охорони в повному екіпіруванні сконцентровані посилені наряди співробітників Служби судової охорони. Зі столичного регіону прибула група швидкого реагування та підрозділ особистої охорони суддів.

За легендою - у цей час у стінах суду проводиться резонансне засідання.
Біля центрального входу зібрався чималий натовп молодиків, які своєю поведінкою показують, що прийшли сюди не з добрими намірами. Ведуть себе зухвало, намагаючись проникнути всередину. Перед судовими охоронцями стоїть завдання за будь-якого розвитку ситуації забезпечити громадський порядок, не допустити проявів неповаги до суду та інших протиправних дій. Щоб суддя мав змогу виконати свою роботу - вчинити правосуддя неупереджено і без тиску. При цьому, однією з першочергових задач залишається всебічна охорона усіх учасників судового процесу.
- У навчаннях було задіяно близько півсотні судових охоронців. Особливо цінним для особового складу чернігівського регіону стала участь колег з Київщини. Приїхали судові охоронці з великим досвідом роботи у групах швидкого реагування, а також підрозділах особистого захисту суддів, щоб на власному прикладі продемонструвати правильність та послідовність тактики дій, - прокоментував начальник територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак.
Такі навчання є невід'ємною частиною служби, кажуть судові охоронці. Щоразу відпрацьовуються різні ситуації, на різних об’єктах охорони. Треба бути готовими миттєво вжити заходів реагування і злагоджено протидіяти небезпеці.
Цього разу планом передбачено декілька навчальних питань. Зокрема, стримування натовпу та перекриття вільного доступу до зали засідань, відпрацювання тактичних прийомів при евакуації судді та адвоката, видалення із зали і передача до рук Нацполіції найбільш активних порушників громадського порядку.
Виконання завдань значно ускладнюється специфікою самої будівлі райсуду. Вузькі коридори та невелике приміщення зали засідань обмежують маневрування нарядів, масивні стіни перешкоджають проходженню сигналу радіозв'язку. Щоб правильно виконати завдання і досягти бажаного ефекту, важливо врахувати всі моменти. Адже в реальному житті часу на зволікання немає. Власне для цього й організовуються тактико-спеціальні навчання
Останній етап - підведення підсумків. Детально проаналізували дії кожного підрозділу, вказавши, на що треба звернути посилену увагу. Керівники навчань відзначили, що співробітники із завданнями впоралися, продемонструвавши належний рівень підготовки.
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.