Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 22:38:58

Віддали шану жертвам політичних репресій

17.05.2021   07:40Агенцiя

На третю неділю травня припадає щорічний національний пам'ятний день, коли українці згадують жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Жалобний захід із вшанування усіх земляків, які постраждали внаслідок Великого терору 1937-1938 років, на Чернігівщині відбувся біля пам’ятного знаку на території Халявинської сільської ради Чернігівсього району.

Участь у меморіальній церемонії взяли перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, начальник управління культури і туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук, представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, представники місцевої влади і громади, духовенства.

Як відомо, «Великий терор» став масштабною кампанією масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР протягом 1937–1938 років із ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору кінця 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, а також деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

З метою знищення будь-якого вільнодумства, залякування населення та формування у нього страху перед державою в Радянському Союзі протягом 1937-1938 років за політичними звинуваченнями було заарештовано близько двох мільйонів осіб. Майже третину з них було страчено.

Понад 290 тисяч осіб заарештовано в Україні у часи «Великого терору», з яких близько двох третин розстріляно.

На Чернігівщині лише протягом 1937 року було репресовано майже 9 тисяч осіб.

Вшануваючи світлу пам'ять репресованих, учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку, який встановлено на місці братської могили, де наприкінці 30-х років ХХ століття були таємно поховані тисячі жителів Придесення.

Присутні вшанували світлу пам'ять невинно розстріляних та закатованих громадян хвилиною мовчання та встановили лампадки біля пам'ятного знаку.

За всіма жертвами масових полтичних репресій було відправлено заупокійну літію.

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини