Ботулізм вже забирає життя чернігівців
Незважаючи на численні попередження медиків щодо небезпеки поширення ботулізму, громадяни продовжують страждати від цього захворювання, причому з вкрай небажаними наслідками.
Так за останній період з наявними симптомами та у подальшому підтвердженими лабораторно діагнозами «ботулізм» до лікарняних закладів потрапило восьмеро жителів області.
На жаль, станом на 14 травня двоє пацієнтів померли – 38-річна жінка та 49-річний чоловік. Як з’ясувалося у результаті анамнезу та опитування родичів, всі пацієнти вживали в’ялену річкову рибу непатрану або власного приготування, або придбану у не завжди законних місцях масової торгівлі продуктами харчування.
Медики вкотре попереджають – у жодному випадку не слід купувати та вживати річкову непатрану рибу, навіть якщо ви впевнені у її придатності до використання! Ботулізм – небезпечне інфекційне захворювання, що вражає багато органів та систем людського організму і часто-густо призводить до смерті людини. Слід пам’ятати – лікування хвороби дороговартісне та тривале, причому воно не завжди здатне повернути людину до якісного і нормального життя, адже,за статистикою ВООЗ, майже у 50 % випадків хвороба може призвести до інвалідності.
Крім того, варто:
- не використовувати в раціоні м'ясні, овочеві та грибні консерви домашнього виготовлення без термічної обробки перед їх споживанням;
- при домашньому консервуванні використовувати метод автоклавування, при якому можна досягти рівня температури в 120 градусів, що унеможливлює виживання збудника ботулізму;
- при консервуванні овочів і фруктів їх необхідно ретельно мити під проточною водою, під час їх приготування необхідно обов’язково додавати лимонну або оцтову кислоту, сіль і цукор, тобто ті консерванти, які створюють середовище, яке не дає змоги вижити мікробам ботулізму;
- зберігати домашні консерви необхідно при температурі від +1 до + 6ºС;
Якщо ж вам не вдалося уникнути отруєння, то ви повинні знати, що час від моменту вживання неякісного продукту до клінічних проявів ботулізму становить від шести годин до однієї доби, а частіше він коливається від 8 до 12 годин.
Симптоми ботулізму: найчастіше з'являються м'язова слабкість, запаморочення без різкого підйому температури. У подальшому приєднується такий важливий симптом, як порушення зору (зокрема хворого турбує «сітка» або «туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі – усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м’язів.
Тому після перших проявів захворювання слід негайно звернутись за медичною допомогою і у жодному з випадків не затягувати цей період, оскільки основною причиною смерті є несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою вже тоді, коли розвивається дихальна недостатність.
Перенесене захворювання не залишає імунітету до ботулізму.
Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини повідомила про підозру директору підприємства за ухилення від сплати податків на майже 14 мільйонів гривень 11:49
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили, що 56-річний директор підприємства організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму майже 14 мільйонів гривень.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 11:48
Вчора, 25 січня, росіяни поцілили дронами по житловому району в м. Семенівка Новгород-Сіверського району. Інформація про постраждалих не надходила.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 2 особи постраждали.
26 січня: цей день в Україні і світі 08:43
День 1433 Російська агресія - Day 1433 Russian aggression
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.