Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 17:08:48

Незаконне звільнення з роботи, аліменти і кредити. Що повинні знати призовники

05.05.2021   09:42Агенцiя

На Чернігівщині в рамках весняного призову-2021 представники місцевого центру з надання БВПД на базі Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки консультували та вивчали правові проблеми строковиків Чернігівщини, що йдуть до війська.

- Однією з основних проблем, що порушують призовники цього року – це особливості перебування в трудових відносинах, коли роботодавці намагаються звільнити їх у будь-який спосіб за згодою сторін або за власним бажанням аби не сплачувати середньомісячну зарплату та взяти на це місце іншого робітника, хоча законодавством передбачено, що робоче місце обов’язково залишається за призовником, - зазначив  директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Юристи  закликають військових, що  ні в якому разі не треба звільнятися перед призовом в армію, адже вони  втрачають як основне місце роботи і страховий стаж так і гроші, які їм повинен буде відшкодовувати щомісячно роботодавець. В подальшому поновитися  на роботі і стягнути середньомісячний  заробіток навіть через суд буде зробити дуже важко.

Водночас проблематикою серед призовників є сімейні відносини, зокрема аліменти на дітей, адже деякі призовники помилково вважають, що не сплачуватимуть аліменти під час проходження строкової служби.
- Аліменти строковикам нараховуватимуться у загальному порядку. Наразі сума аліментів не може бути меншою ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а це близько 960 гривень, при тому що грошове забезпечення солдата строкової служби коливається від 400 до 600 гривень. В таких випадках,  якщо грошей на аліменти не буде вистачати, нарахування буде проводитися як борг, - повідомив   вищезазначений правник.

Великою проблемою серед юнаків є кредитні відносини, зокрема у випадках, коли у них є неповернуті кредити у банках або інших фінустановах.
- Будь-яка особа, яка бере кредит в банку зобов’язана його повернути відповідно до умов укладеного договору. Раніше для строковиків законодавством були встановлені певні пільги щодо звільнення від нарахування штрафу, пені, відсотків тощо. Проте наразі вони не мають такого права. Водночас вони звільняються від обов'язків сплачувати на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення на час дії карантину як і всі громадяни, - зауважив  Володимир Бобруйко.

Юристи закликають призовників не залишати свої проблеми у цивільному житті, а звертатися за кваліфікованою юридичної допомогою аби своєчасно і правильно їх вирішити.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині 16:25

Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка 16:18

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень 16:13

Програму розвитку туризму на території Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району погодили на засіданні сільської ради 23 листопада, інформує сайт тергромади.

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення 16:03

1 грудня у Деснянському районному суді Чернігова слухалася справа за відкритим провадженням за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). У діях секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції вбачили конфлікт інтересів.

В області проводитиметься державний моніторинг атмосферного повітря

В області проводитиметься державний моніторинг атмосферного повітря 13:25

Відповідна програма на 2021-2025 роки затверджена 30 листопада рішенням сесії обласної ради. Попередньо ініціатива пройшла процедуру погодження у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини