Нові можливості для активних жителів громад Чернігівщини від програми DOBRE
Школа громадського активіста, різноманітні тренінги, навчання, молодіжні обміни, грантовий конкурс проєктів для громадських організацій та ініціатив чекають на активних жителів десяти громад Чернігівської області, які стали партнерами міжнародної програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

руки
З квітня 2021 програма DOBRE розпочинає діяльність за ще одним новим компонентом під назвою «Голос громади в місцевому самоврядуванні». В Чернігівській області його виконавцем є громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з громадським об’єднанням «Спілка ініціатив Чернігівщини».
Онлайн презентації нового напрямку відбулися для кожної з 10 громад-партнерів DOBRE в Чернігівської області, а саме: Корюківської, Ніжинської, Сновської, Лосинівської, Тупичівської, Коропської, Любецької, Новгород-Сіверської, Менської та Сосницької.
За словами керівника напряму програми DOBRE «Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області» Павла Пущенка робота проєкту триватиме до травня 2022 року та полягає в трьох основних напрямках:
● Розвиток механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення та прийнятті рішень;
● Посилення спроможності громадських організацій та ініціативних груп громади;
● Підтримка молодіжної роботи.
В рамках запровадження та вдосконалення інструментів участі в громаді заплановані такі заходи: впровадження двох нових інструментів участі в громаді, навчання представників органів влади та громадськості онлайн-інструментам комунікації та партнерства, проведення інформаційних кампаній із просування інструментів участі, надання експертної та менторської підтримки впровадженню обраних інструментів участі, проведення публічних інтеграційних заходів, розробка дорожніх карт розвитку інструментів участі в громаді та форум “Громада участі Чернігівщини”.
Також одним з сегментів компоненту програми DOBRE “Голос громади в місцевому самоврядуванні” є співпраця з місцевими громадськими організаціями та ініціативними групами. Першим кроком буде оцінка спроможності громадських організацій за методикою АRC, що надасть змогу знайти перспективи та прихований потенціал, побудувати план організаційного розвитку. Представники громадських організацій проведуть локальний аналіз з визначення потреб та пріоритетів громади. Також планується навчання для громадських активістів та ініціативних груп, проведення Чернігівської літньої школи громадянської активності, можливість отримати грант на реалізацію проєкту/ідеї, запуск інтернет-платформи "Скринька добрих практик" для громадських активістів.
Основними заходами молодіжної політики є сприяння навчанню активного громадянства. В рамках молодіжного напряму роботи відбудуться навчання молодіжних працівників та представників молодіжних рад, молодіжні обміни, моніторинг роботи депутатів, стажування молоді в органах місцевого самоврядування, розробка плану дій молодіжної політики громад та запровадження молодіжних програм.
Громадська залученість формує довіру до влади, допомагає розуміти потреби людей та ефективно співпрацювати владі з громадою, реалізувати спільні проєкти, що знижує негативне ставлення з боку громадян. Як підкреслив під час зустрічей з громадами експерт з залучення громадськості програми DOBRE Володимир Купрій: «Що би не робилося, зміни не можуть відбуватися, поки не залучені люди. Зміни ніколи не будуть сталими, підтримуватися в подальшому, якщо люди не розуміють, що відбувається. Якщо люди не будуть розуміти що це, для чого це, як це, то будь-яка ініціатива не буде мати успіху».
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.